3. ОБЗОР: Хърватия отнесе Латвия, Португалия с ценен успех (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Хърватия отнесе Латвия, Португалия с ценен успех (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Люксембург победи Исландия с 3:1 и запази шансове за класиране

Португалия се наложи с 1:0 над Словакия в мач от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година в Германия. Двубоят от петия кръг в Група J се изигра на „Техелне поле“ в Братислава. Единственото попадение в срещата реализира Бруно Фернандеш за „мореплавателите“ в 43-ата минута.

След петата си поредна победа Португалия продължава да бъде водач в групата с 15 точки в актива си, докато Словакия е фаворит за второто място, което също дава право на участие на Евро 2024, след като е точно зад днешния си съперник с 10 пункта в актива си.

В първите минути на двубоя чистите положения пред някоя от двете врати липсваха, тъй като нито един отбор не можеше с лекота да достигне до финалната третина от игрището.

Две минути преди края на редовното време на първото полувреме Бернардо Силва изведе по перфектен начин Бруно Фернандеш отдясно на нападението, а футболистът на Манчестър Юнайтед от малък ъгъл пусна топката покрай Дубравка и откри резултата.

Най-доброто положение за Словакия да изравни резултата дойде в 72-ата минута, когато след центриране от статично положение, Милан Шкринияр се извиси над всички и отправи удар с глава, който обаче премина на сантиметри от напречната греда.

По същото време Хърватия отнесе Латвия с 5:0 в Риека. Хърватите са със само три мача в групата след като играха в Лигата на нациите, но това не им пречи да имат 7 точки и да заемат второто място зад Турция, които обаче са с две срещи повече от "шахтматистите".

Петкович откри головата фиеста в Хърватия с отличен пряк-свободен удар, а след това Иванушеч покачи на 2:0.

Петкович получи пас от Перишич, за да вкара втория си гол за вечерта минута преди почивката, а в 68-та минута Крамарич засече отлично центриране от пряк-свободен удар, за да покачи до 4:0. Крайното 5:0 оформи Пашалич с мощен изстрел.