3. ОБЗОР: Кейн блесна с 2 гола в юбилейния си мач (ВИДЕО)

ОБЗОР: Кейн блесна с 2 гола в юбилейния си мач (ВИДЕО)

Англия, Гърция, Чехия и Грузия с победи в Лига на нациите, вижте всички резултати

Хари Кейн ознаменува с 2 гола своя мач №100 за английския национален отбор, който надви с 2:0 на „Уембли“ гостуващия тим на Финландия в мач от Лига на нациите.

Нападателят на Байерн (Мюнхен) донесе втори последователен успех на „трите лъва“ под ръководството на временния селекционер Лий Карсли, разписвайки се след почивката.

Преди началото на сблъсъка Кейн бе награден за постижението си, а след нулевото първо полувреме се развихри и наниза 2 попадения като вече има 68 в 100 срещи за представителния тим.

В 57-ата минута той получи отличен пас от Трент Александър-Арнолд, финтира двама съперници и матира вратаря с мощен шут под напречната греда.

В 76-ата пък Кейн бе намерен майсторски от появилия се малко по-рано дебютант Нони Мадуеке и от движение насочи в далечния ъгъл за 2:0.

Скоро след това голмайсторът за всички времена на Англия бе заменен, за да получи заслужена почивка и аплодисментите на публиката.

Така Англия вече има пълен актив от 6 точки, с колкото може да се представи и още един отбор от групата – Гърция. Комшиите спечелиха с 2:0 гостуването си на Ирландия след попадения на Фотис Йоанидис (50) и Христос Цолис (87).

В останалите 2 срещи от Лига В на турнира също имаше победители. Грузия се наложи над домакина Албания с 1:0, докато Чехия би вкъщи Украйна с 3:2.