3. ОБЗОР: Ливърпул и Манчестър Сити с домакински издънки във Висшата лига (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ливърпул и Манчестър Сити с домакински издънки във Висшата лига (ВИДЕО)

Челси се възползва и дръпна на върха, вижте всички резултати

Двата основни фаворита за титлата в Англия – Ливърпул и Манчестър Сити, направиха грешни крачки по пътя си към титлата в съботния ден, и то като домакини!

Мърсисайдци допуснаха частичен обрат и взеха само точка от Брайтън, след като поведоха с 2:0, но в крайна сметка срещата на „Анфийлд“ приключи при 2:2.

„Гражданите“ пък паднаха вкъщи от Кристъл Палас с 0:2, след като играха с човек по-малко през цялото второ полувреме заради червен картон на Лапорт точно преди почивката.

От неочакваните резултати успя да се възползва Челси, който победи като гост Нюкасъл с класическото 3:0 и така дръпна с 3 точки на върха.

„Сините“ от Лондон вече имат 25, Ливърпул е с 22, а Сити остана с 20 в своя актив.

Мачът между Брайтън и „червените“ на Юрген Клоп на „Анфийлд“ се превърна в истинско зрелище, като освен 4-те гола, имаше и 3 незачетени, както и една греда на гостите.

Те имаха възможност да поведат още във втората минута, когато Соли Марч бе изведен сам срещу вратаря, но Алисон успя да спаси. Само 65 секунди след това Ливърпул поведе в резултата. Ван Дайк изпрати блестящо подаване от дълбочина към Салах, който овладя с лекота, задържа за момент, след което пусна към Джордан Хендерсън на границата на наказателното поле. Капитанът стреля много технично в далечния ъгъл давайки аванс на Ливърпул.

В 15-ата минута Брайтън за втори път бе на сантиметри от гола, след като удар на Бисума от границата на наказателното поле бе отклонен от Алисон в лявата греда на вратата му. Секунди след това Салах изведе Фирмино сам срещу Санчес. Бразилецът опита да прехвърли стража, но бе доста неточен.

Три минути след това Кейта, който като по чудо се възстанови, след като бе изнесен на носилка в дербито с Манчестър Юнайтед, получи контузия и бе заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Именно Окс центрира много добре отдясно в 24-тата минута, а Садио Мане засече с глава за 2:0. В 33-тата минута Мане блокира опита за изчистване на Санчес и прати топката във вратата на гостите за трети път, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради това, че топката рикошира в ръката на сенегалеца.

Великолепен гол на Енок Мвепу четири минути преди почивката върна интригата след страхотен удар от 25 метра, който прехвърли заслепения от слънцето Алисон.

В 48-ата минута втори гол на Ливърпул днес бе отменен. Мане изведе Салах и египтянинът прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада. Веднага след това за малко бившият играч на мърсисайдци Адам Лалана не изправни резултата. Алисон обаче спаси.

В 65-ата минута Брайтън матира Ливърпул с три подавания. Санчес намери много добре по земя Кукурея, който продължи с едно докосване към Лалана. Бившият играч на мърсисайдци веднага пусна към Тросар, който стреля до близката греда за 2:2.

В 76-ата минута Тросар преодоля Алисон и прати топката във вратата му за трети път, но попадението бе отменено заради засада.

Така срещата приключи наравно, докато по същото време шампионът Манчестър Сити падна вкъщи с 0:2 от Кристъл Палас в мач №200 на своя мениджър Хосеп Гуардиола в Англия.

Гостите от Лондон започнаха силно и още в 6-ата минута организираха отлична контраатака, Галахър намери Заха, който не намери добре топката, но ударът се оказа успешен и кълбото се озова в мрежата.

"Гражданите" опитаха да реагират бързо и натиснаха, но срещнаха една добра организирана защита на съперника. В 20-ата минута те стигнаха до възможност да изравнят. След ъглов удар топката стигна до Жезус, който намери Родри. Испанецът стреля силно, но право във вратаря Гуаита.

Тимът на Гуардиола правеше опит след опит да пробие отбраната на Палас, но не намираше верните решения. Домакините не бяха достатъчно бързи при подаванията и не можеха да създадат голово положения. Те стигнаха до няколко ситуации с потенциал, но бранителите на лондончани се справяха.

В добавеното време на първата част ситуацията стана още по-сложна за Ман Сити. Заха получи топката и успя да се обърне покрай Лапорт, който го повали. Испанският национал бе последен в защитата и след разглеждане на ситуацията с ВАР получи червен картон. Развитието на двубоя изнерви играчите на Сити и се стигна до разправии. Първо Заха и Бернардо Силва си размениха реплики и побутвания. Жезус също се включи, а след сигнала за край на първото полувреме и Едерсон влезе в разправията, за което получи жълт картон.

Въпреки че играеше с 10 човека, Манчестър Сити доминираше след почивката. "Гражданите" владееха топката в големи периоди и натискаха. Те обаче оставяха някои пространства в защита. Удар с глава на Гуахи мина покрай вратата. В 59-ата минута Заха бе изведен сам срещу Едерсон и прати топката в мрежата, но бе в положение на засада. Секунди по-късно Жезус се възползва от центриране на Фоудън и се разписа, но гол отново нямаше. След разглеждане с ВАР бе отсъдена засада на Фоудън.

В 64-ата минута Кристъл Палас имаше отлична възможност да удвои аванса си. Аю би изведен и от прекрасна позиция стреля много неточно. Отговорът на домакините бе далечен изстрел на Кансело, който не затрудни Гуаита. Силите на Сити сякаш започнаха да се изчерпват, а гостите на няколко пъти успяха да организират опасни атаки. Така „гражданите“ загубиха и останаха трети във временното класиране с 20 точки, изоставайки с цели 5 от лидера Челси.

„Сините“ от Лондон спечелиха с класическото 3:0 гостуването си на Нюкасъл, макар че играха без Ромелу Лукаку, Тимо Вернер и Мейсън Маунт.

Точни в тяхно отсъствие след почивката бяха Рийс Джеймс на два пъти и Жоржиньо.