3. ОБЗОР: Манчестър Сити на върха в Англия, Холанд пак бележи (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити на върха в Англия, Холанд пак бележи (ВИДЕО)

Челси с класика над Уулвс, Нюкасъл разби Борнемут – резултати и класиране

Английският шампион Манчестър Сити оглави временното класиране във Висшата лига.

Това стана след домакински разгром над Саутхемптън с 4:0 в мач от 10-ия кръг и преди дербито Арсенал – Ливърпул в неделя.

Жоао Кансело, Фил Фодън, Рияд Марез и головата машина Ерлинг Холанд бяха точни за „гражданите“, които събраха 23 точки, като имат с 2 повече от Арсенал, но „топчиите“ са с мач по-малко.

От своя страна Саутхемптън е на незавидната 16-та позиция с едва 7 точки и в търсене на нов постоянен мениджър.

Още от началните секунди Манчестър Сити контролираше играта. Преди да е изтекла и една игрова минута „небесносините“ създадоха голова опасност. Жоан Кансело намери с центриране в наказателното поле Рияд Марез, чийто удар беше отразен от вратаря Гавин Базуну.

В 12-ата минута алжирецът отново получи от Кансело, но този път не беше точен в изпълнението, пращайки топката над напречната греда.

Секунди по-късно Холанд беше изведен сам срещу Басуну, но стреля встрани от целта. Логичното се случи в средата на първата част, когато Ман Сити излезе напред в резултата. Фодън комбинира с Жоан Кансело. Португалецът овладя на левия фланг и завърши сам нападението за 1:0.

В 32-рата минута Фодън удвои преднината на домакините, вкарвайки технично след асистенция на Кевин де Бройне.

Четири минути след почивката Ман Сити покачи до 3:0. Рияд Марез получи от Родри и реализира от въздуха.

Действията продължиха да се развиват само пред вратата на Басуну. В 65-ата минута Холанд дочака своя миг в мача и отбеляза за 4:0. Кансело го намери в наказателното поле и норвежецът с финес и хладнокръвие прати топката в мрежата зад Басуну.

До края Ман Сити имаше още шансове да направи победата си още по-изразителна, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

В следващия кръг от Висшата лига „гражданите“ гостуват на Ливърпул. През седмицата пък гостуват на Копенхаген в мач от групите на Шампионска лига. За Саутхемптън предстои домакинство на Уест Хем.

Днес Челси също постигна категоричен успех - 3:0 над Уулвърхямптън. Кай Хаверц откри резултата за "сините" в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич направи 2:0 в 54-ата минута, като за двете първи попадения асистенциите бяха дело на Мейсън Маунт. Последния гол вкара Армандо Броха десет минута преди края на редовното време. Така Челси се изкачи на четвърто място в класирането.

Нюкасъл вече е пети в подреждането, след като постигна изразителна победа над Брентфорд с 5:1. Бруно Гимараеш и Джекъб Мърфи изведоха "свраките" напред, а Айвън Тони намали за гостите. Последваха три безответни попадения за Нюкасъл, като вкараха отново Бруно Гимараеш, Мигел Алмирон, а Етан Пикок си вкара автогол.

Борнемут направи обрат срещу Лестър и го победи с 2:1. "Лисиците" поведоха чрез Петсън Дака в десетата минута и така и завърши първото полувреме. След почивката обаче домакините стигнаха до пълния успех с попадение в рамките само на четири минути на Филип Билинг и Райън Кристи.