3. ОБЗОР: Маунт пребори сам Вила, Ман Юнайтед се препъна с Нюкасъл (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Лондончани остават четвърти във Висшата лига

Челси успя да победи с 2:0 Астън Вила при гостуването си от 10-ия кръг на Висшата лига. Лондончани имаха нужда от два гола на Мейсън Маунт, за да се поздравят с трите точки на "Вила Парк".

Мачът започна добре за домакините, след като Мингс свали топката с глава към Дани Ингс. Той комбинира с Дъглас Луис, който стреля от воле, но ударът на бразилеца беше спасен от Кепа. В шестата минута Тайрън Мингс направи кошмарна грешка за бранител и Челси поведе в резултата. Гостите разиграха отляво, след като Чилуел напердна. Топката обаче се озова във въздуха, като Мингс отигра с глава, за да не може Обамеянг да атакува кълбото, но прати топката в краката на Мейсън Маунт, за да може британецът да матира Мартинес за 1:0.

Астън Вила опита да отвърне на Челси и в 15-ата минута беше близо до това да изравни резултата. Домакините разиграха вляво и центрираха топката пред Кепа за Леон Бейли. Топката премина над Кукурея и бившият играч на Байер Леверкузен я атакува с глава, но тя "кацна" на напречната греда на лондончани, след което излезе аут.

Пет преди края Челси имаше отлична възможност за втори гол. Кай Хавертц комбинира с Рахийм Стърлинг, който шутира с десния крак, но топката срещна напречния стълб на Мартинес. В последната минута на първата част удар на Ингс с глава завърши аут.

В 52-ата пък Оли Уоткинс надскочи Кепа при ъглов удар и стреля с глава, но не насочи топката към вратата на лондончани. В 65-ата Челси удвои актива си след нова, груба грешка от отбраната на домакините. Мейсън Маунт изпълни директен фал, а Мартинес направи крачка встрани, след което не реагира обратно и топката влетя във вратарския му ъгъл.

По същото време на "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед постигна нова грешна стъпка и завърши 0:0 срещу Нюкасъл.

В 22-ата минута гостите от Нюкасъл стигнаха до отлична възможност пред наказателното поле на домакините. Жоелинтон проби много добре фронтално срещу вратата, но бе препънат от Фред, който се опита да избие топката с шпагат. Главният рефер видя непозволени действия от халфа на „червените дяволи” и отсъди свободен удар на няколко метра пред пеналта.

Зад топката застана Трипиър, който стреля, но я прати в стената. Последва центриране на Трипиър към Жоелинтон, а нападателят стреля с глава, но прати коженото кълбо в напречната греда. За щастие на Жоелинтон топката отново попадна в него и той отново стреля, но този път в десния страничен стълб, след което бранител на Юнайтед изби в ъглов удар.

Втората част започна отлично за домакините, които стигнаха до два гола за две минути, но и двете попадения бяха отменени. Първо Санчо комбинира с Роналдо, а португалецът прати топката в мрежата, но страничният рефер отсъди засада при подаването. Секунди по-късно Фабиан Шер върна топката към Поуп от свободен удар, Роналдо пресече преди вратарят на гостите да играе с топката и реализира във вратата, но и този гол бе отменен от рефера Крейг Поусън, който отсъди, че играта не е била подновена и вдигна жълт картон на Роналдо.

Две минути преди края на редовното време Юнайтед пропусна уникален шанс. Маркъс рашфорд бе изведен зад отбраната на Нюкасъл, напредна и с лекота преодоля излезлия да го пресрещне Нико Поуп. Англичанинът комбинира с Фред на точката на дузпата, но не успя да уцели опразнената врата на гостите и прати топката в аут.