3. ОБЗОР: Наполи мачка в Италия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Наполи мачка в Италия (ВИДЕО)

Каляри спря Фиорентина

Наполи постигна убедителна домакинска победа с 4:1 над Салернитана в двубой от 23-ия кръг на Серия "А".

В 17-ата минута Жуан Жезус даде преднина на неаполитанците със своя гол, който първоначално не беше зачетен, но в крайна сметка ВАР показа, че няма нито засада, нито игра с ръка на асистиралия му Елиф Елмас. В 33-ата минута гостите организираха чудесна атака, която завърши с попадение на Федерико Бонацоли, сложил край на серията на Салернитана от осем мача без гол от игра. Домакините обаче си върнаха аванса в добавеното време на първата част. Тогава Елмас проби в наказателно поле и беше фаулиран от Фредерик Весели. Защитникът получи жълт картон, а Дрис Мертенс реализира отсъдената дузпа.

В 47-ата минута Мертенс опита воле, което щеше да мине пред вратата, но Амир Рахмани засече топката и я прати в противниковата мрежа. Само четири минути по-късно съдията реши, че Весели е играл с ръка в наказателното си поле. ВАР потвърди преценката му и това доведе до изгонването на бранителя от игра, както и до втора дузпа за домакините от мача. Този път тя беше вкара от влезлия на почивката Лоренцо Инсиние, който има само един гол по-малко за клуба в сравнение с Диего Марадона.

След тази победа Наполи продължава да заема третото място в класирането, но вече има 46 точки или със седем по-малко от лидера Интер. Салернитана е на дъното с едва 10 спечелени пункта до момента.

В ранния мач Каляри и Фиорентина завършиха 1:1 в драматичен мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А“.

За гостите двубоя пропусна голямата звезда на „виолетовите“ Душан Влахович, който малко по-рано даде положителен тест за коронавирус.

Още в 8-мата минута Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но изстрелът на Кристиано Бираги бе спасен от Борис Радунович. Секунди преди преди почивката домакините достигнаха до най-чистото си положение, но шутът на Гастон Перейро разтресе напречната греда.

Две минути след подновяването на играта Каляри излезе напред в резултата. Жоао Педро засече центриране от корнер и прати топката в мрежата на „виолетовите“.

В 64-а минута домакините получиха златен шанс да затворят мача. Алваро Одрисола игра с ръка в наказателното поле и реферът бе категоричен – дузпа и червен картон! Жоао Педро се нагърби с изпълнението, но Пиетро Терачано развенча опита му и със страхотен рефлекс опази мрежата си от второ попадение.

Дори и с човек по-малко Фиорентина все пак стигна до равенството. Това се случи четвърт час преди края, когато Рикардо Сотил завърши красив индивидуален пробив с мощен шут около границата на наказателното поле и не остави шансове на Борис Радунович за 1:1.

До края на мача голови положения липсваха и така двата тима поделиха точките. Каляри остава в зоната на изпадащите с едва 17 точки, а Фиорентина заема 6-та позиция със своите 36 пункта.

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0