3. ОБЗОР: Наполи влетя в топ 4, Аталанта разби Сасуоло (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Наполи влетя в топ 4, Аталанта разби Сасуоло (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук как завършиха седемте обедни мача от кръга в Серия А

Наполи успя да победи с 3:1 Каляри при гостуването си от 15-ия кръг на Серия А. Пертенопеите имаха трудности в средата на срещата, но все пак успяха да стигнат до убедителна победа, която ги вкара в топ 4 на Серия А.

В 13-та минута Инсине стреля опасно от границата на наказателното поле, но той премина покрай лявата греда на Краньо.

В 25-та минута гостите откриха резултата. Анреа Петаня намеси с пас Пьотр Желински и полският халф стреля извън наказателното поле по отличен начин и не остави шанс на стража на домакините.

След почивката мачът стана по-интересен и след точно час игра домакините изравниха. Жоао Педро се добра до топката при разбъркване пред вратата на Наполи и я прати в мрежата им за 1:1.

Неаполитанци обаче не чакаха дълго и след две минути си върнаха аванса. Отново Желински бе точен след отлично центриране на Джовани Ди Лоренцо.

Малко след това Каляри остана и с човек по-малко след втори жълт картон на Ликагианис. В 74-та минута Лозано отбеляза за 3:1 след като топката се отби в дясната греда и се озова в краката му. Крайното 4:1 направи Инсине от дузпа в 85-та минута.

Така Наполи събра 28 точки и излезе на четвъртата позиция след загубата на Сасуоло, а пертенопеите имат и мач по-малко от останалите си съперници.

По същото време в Бергамо Аталанта започна ударно 2021 година с разгромна победа 5:1 над Сасуоло. Бергамаските започнаха наказателната си акция още в 11-та минута.

Тогава Дуван Сапата показа отлична ориентация в наказателното поле и откри за домакините. Точно преди почивката авансът на Аталанта бе удвоен след отлична комбинация между Иличич и Песина, като последният стреля отлично и отбеляза.

След полувремето в 49-та Сапата отново вкара с мощен изстрел под напречната греда. Осем минути по-късно резултатът набъбна до 4:0. Робин Госенс получи топката на границата на наказателното поле и стреля, като направи Консили безпомощен.

В 68-та влезлият като резерва Луис Муриел също вкара редовния си гол след пас на Фройлер. Почетното попадение за гостите пък падна в 75-та, когато Кирикеш се възползва от слабо боксирана топка и я прати в мрежата на Аталанта.

21:45 Ювентус - Удинезе
ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа