3. ОБЗОР: Нидерландия и Германия оправдаха очакванията (ВИДЕО)

ОБЗОР: Нидерландия и Германия оправдаха очакванията (ВИДЕО)

Четири гола, но и лоша новина за Пеп Гуардиола

Нидерландия и Германия оправдаха очакванията за здрав сблъсък помежду си в мач от Лигата на нациите, които не излъчи победител - 2:2.

На "Йохан Кройф Арина" в Амстердам имаше от всичко - високо напрежение, голове, обрати и...лоша новина за Пеп Гуардиола.

Мениджърът на Манчестър Сити вероятно ще бъде лишен от услугите на своя защитник Нейтън Аке, получил контузия още през първата част.

Срещата започна с попадение преди да са изминали и 120 секунди, след като Рйън Гравенберх изведе Тижани Райнджърс зад отбраната на Бундестима, а футболистът на Милан се разписа, пускайки топката покрай тялото на Марк-Андре тер Щеген, който бе в серия от два мача със "суха мрежа".

Двубоят продължи да бъде открит, като в следващите минути положения имаше пред двете врати.

Изравнителното попадение дойде в 38-ата минута, когато Дениз Ундав бе оставен непокрит в наказателното поле и успя да разстреля Барт Вербюген.

В самия край на първата част Бундестима вкара страхотен гол след бърза атака, при която Ундав успя да продължи на втора греда, където новият капитан на гостите Йошуа Кимих довкара.

Второто полувреме продължи да впечатлява с динамика и напрежение, а Дензъл Дънфрис успя да изравни на празна врата, възползвайки се от зле подредена отбрана на съперника.

До края и двата тима опитаха да стигнат до победата, но нов гол не падна.

В друг мач от групата аутсайдерите Унгария и Босна и Херцеговина не се изненадаха, поделяйки точките след 0:0.

В долните дивизии Северна Македония взе своето в Скопие при 2:0 над Армения, а в другата среща Латвия надви трудно Фарьорски о-ви с 1:0.