3. ОБЗОР: Нов кошмар за Челси, този път на „Стамфорд Бридж“(ВИДЕО)

ОБЗОР: Нов кошмар за Челси, този път на „Стамфорд Бридж“(ВИДЕО)

Последният Саутхемптън би „сините“

Рекордната селекция на Челси понесе нов звучен шамар. Саутхемптън задълбочи кризата в състава на „сините“, след ги надви като гост с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в мача вкара Джеймс Уорд-Праус в края на първото полувреме. Срещата беше белязана от ужасяваща контузия на Сесар Аспиликуета, който получи тежък удар в главата.

Серията от мачове без победа на лондончани за първенство вече включва 4 двубоя. Тимът на Греъм Потър заема едва 10-о място с 31 точки. "Светците" пък взеха глътка въздух. Тимът събра 18 точки и макар да е последен във временното класиране, вече е само на три пункта от Борнемут, който е първият отбор над чертата.

"Светците" можеха да поведат още в 3-ата минута. Тогава Бадиашил сбърка и позволи на Онуачо да го изпревари, но в крайна сметка нигериецът не успя да нанесе голов удар.

Гостите нанесоха своя удар в края на първата част. Тогава Аспиликуета извърши нарушение пред наказателното поле. Зад топката застана Уорд-Праус, който матира вратаря за 0:1.

Футболистите на Греъм Потър започнаха по-агрсивно втората част и получиха много добра възможност да изравнят резултата пет минути след нейното начало, когато появилият се на почивката Рахийм Стърлинг се пребори за една топка отляво, центрира, но Мейсън Маунт остана малко под топката, макар да се намираше в отлична позиция.

Малко след това шут на Стърлинг от добра позиция беше блокиран.

В 68-ата минута Стърлинг беше сам на пеналта и нанесе удар, който беше избит от защитник в бяло на голлинията. Три минути след това отново крилото се озова на стрелкова позиция, но на два пъти беше спиран от противникови защитници.

Малко по-късно Армстронг се озова на стрелкова позиция, но Кепа успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Аспиликуета получи контузия в главата, като състоянието му изглеждаше доста тревожно.

До края повече попадения не паднаха и така Челси инкасира нова шокираща загуба, след като през седмицата падна и от Борусия в Дортмунд за Шампионска лига.

Така тимът на Потър остана с 31 точки на 10-а позиция, докато Саутхемптън вече има 18, но остава на последното място във временното класиране.

Съперникът на "светците" в битката за оцеляване Евертън пък надви с 1:0 друг отбор от дъното на класирането - Лийдс. Шеймъс Коулман вкара за "карамелите", които имат две точки повече от днешния си съперник и три повече от Саутхемптън.