ОБЗОР: Нюкасъл отнесе ПСЖ с 4:1 на "Сейнт Джеймсис Парк"(ВИДЕО)

Вижте всички резултати от тази вечер тук

Нюкасъл се наложи над Пари Сен Жермен с 4:1 след пълна доминация на „Сейнт Джеймсис Парк“ в първия си домакински мач в турнира от над 20 години.

Мигел Алмирон отправи първия удар към вратата на ПСЖ в 14-ата минута, след като пресече подаване от Ашраф Хакими, парагваецът стреля от средна дистанция, но над напречната греда.

След груба грешка на Маркиньос при разиграването дълбоко в своята половина, Бруно Гимараеш пресече подаването, комбинирайки с Александър Исак, който стреля от близко разстояние. Джанлуиджи Донарума показа страхотен рефлекс и блокира изстрела, но последва добавка от страна на Мигел Алмирон, който прати топката в долния десен ъгъл и откри резултата в 17-ата минута.Трипиър центрира от статично положение на втора греда в 39-ата минута, където Джамал Ласелс свали за Александър Исак, който стреля, но Джанлуиджи Донарума отрази. Последва добавка от страна на Бруно Гимараеш, но отново италианският страж на гостите се намеси. Сандро Тонали овладя и комбинира с Бруно Гимараеш, който центрира за Дан Бърн. Защитникът на Нюкасъл вкара топката във вратата, Донарума отрази, но топката вече бе преминала голлинията с целия си обем. Страничният съдия първоначално вдигна засада, но след проверка с VAR голът бе признат.

Нюкасъл Юнайтед продължи с настъпателните си действия и на старта на второто полувреме. В 50-ата минута Сандро Тонали поде контраатака за "свраките" и комбинира с Трипиър по дясното крило. Крайният бранител изведе Шон Лонгстаф, който от малък ъгъл пусна топката под плонжа на Донарума, за да направи резултата 3:0 в полза на домакините.

Шест минути по-късно ПСЖ успя да върне едно попадение, когато Зайре-Емери подаде технично топката зад гърба на отбраната на Нюкасъл, където Люка Ернандес избегна изкуствената засада, която се опитаха да направят бранителите на домакините и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. В първата минута от добавеното време на мача пресата на Нюкасъл даде резултата. Фабиан Шер отне на Гонсало Рамош дълбоко в половината на ПСЖ и комбинира на двойно с Джейкъб Мърфи, след което с топовен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

По същото време в другия мач от "групата на смъртта" Борусия Дортмунд и Милан не се победиха на „Сигнал Идуна Парк“ и завършиха при нулево равенство. По този начин двата тима остават без отбелязан гол в групите на най-престижния европейски клубен турнир през настоящата кампания.

След почивката и двата отбора имаха куп възможности да отбележат, но късметът и добрите намеси в защита оставиха двете нули на таблото. Вестфалци са на дъното в класирането с 1 точка, докато „росонерите“ са трети с две. В следващия кръг Дортмунд гостува на Нюкасъл, а Милан на Пари Сен Жермен.