ОБЗОР: Нюкасъл вкара 4 на Евертън (ВИДЕО)

Саутхемптън падна вкъщи и остана последен

Нюкасъл постигна втора поред категорична победа в английската Висша лига.

Броени дни, след като разгроми Тотнъм с 6:2, отборът на Нюкасъл записа нова впечатляваща победа.

Този път джордитата разгромиха като гости Евертън с категоричното 4:1 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига, докато Саутхемптън падна вкъщи от Борнемут с 0:1.

Така „светците“ останаха закотвени на дъното с едва 24 точки от 33 мача и при оставащи 5 до края трябва да направят чудо, за да се спасят.

Прошка нямаше и за предпоследния Евертън, който бе пометен от Нюкасъл на своя земя.

Калъм Уилсън вкара 2 гола, откривайки резултата в 28-ата и оформяйки класиката в 75-ата минута, а малко преди това точен бе и Жоелинтон (72).

В 80-ата минута Дуайт Макнил намали до 1:3, ала в 81-ата Джейкъб Мърфи сложи точка на спора.

След успеха Нюкасъл остава 3-ти с 62 точки, докато Евертън е с 28 в своя актив и скоро може да последва съдбата на Саутхемптън.