3. ОБЗОР: Португалия стигна само до точка срещу Ирландия, но измести Сърбия от първото място (ВИДЕО)

Десет мача включваше програмата на мачоветге за Мондиал 2022

Ирландия и Португалия завършиха 0:0 в среща от група "А" на Световните квалификации. Гостите изиграха слаб мач, но все пак не загубиха, което беше основната им цел. Спечелената точка позволи на "мореплавателите" да изместят Сърбия от първото място в групата благодарение на по-добрата си голова разлика. След три дни е прекият дуел между двата фаворита в Лисабон, а Португалия ще вземе директна квота за световните финали дори и при равенство.

Германия спечели с разгромното 9:0 предпоследната си среща от своята група. Бундестимът вече си осигури място за Катар 2022.

Срещата започна добре за тима на Ханзи Флик, след като Лихтенщайн остана с човек по-малко още в 9-ата минута за нарушение на Йенс Хофер срешу Леон Горетцка. От там насетне гостите сякаш нямаха съпротивителни сили. Илкай Гюндоган откри резултата от отсъдената след червения картон дузпа, а в 20-ата минута Кауфман си отбеляза автогол за 2:0. Сане покачи на 3:0 след пас на Горетска, а минута по-късно Марко Ройс направи 4:0.

Льорой Сане добави пето попадение четири минути след началото на втората част, а домакините не отпускаха педала на газта и владееха изцяло положението на терена. Томас Мюлер вкара шесто попадение 15 минути преди края, а до края нови голове Ридле Баку и отново Мюлер за окончателното унижение на Лихтенщайн с крайното 9:0.

Германия е водач в групата с 24 точки, а битката е за второто място, даващо право на бараж, и в момента се заема от Северна Македония, които са следващи плътно от Румъния (14) и Армения (12).

Испания победи Гърция с 1:0 и се възползва по най-добрия начин от грешката на Швеция при загубата от Грузия. Единственото попадение в срещата падна в 26-ата минута и бе дело на Сарабия, който се разписа от дузпа. По този начин футболистите на Луис Енрике събраха 16 точки и вече водят с една пред "Тре кронур" във временното класиране в група "В". Двата тима ще се срещнат в решителен мач помежду си в неделя от 21:45 часа.