3. ОБЗОР: "Сан Мамес" е щастлив след дъжд от голове (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: "Сан Мамес" е щастлив след дъжд от голове (РЕПОРТАЖИ)

Атлетик надви Леванте с късен гол и взе важни три точки

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 3:2 у дома над Леванте в драматичен сблъсък от 30-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Валенсия изравниха за 2:2 в 89-ата минута, а в добавеното време “лъвовете” вкараха победна дузпа чрез Икер Муниаин. Преди по-малко от 24 часа Виляреал и Барселона спретнаха още по-голям трилър в края.

В петата минута момчетата на Гайска Гаритано зарадваха публиката на “Сан Мамес”. Юри Берчиче и Иниго Кордоба взаимодействаха по перфектен начин по левия фланг. Първият реализира със силен удар. Макар и от малък ъгъл топката влезе под гредата, матирайки вратаря Айтор Фернандес. В 14-ата стражът на “лъвовете” Яго Ерерин спаси след изстрел от пряк свободен удар на Енис Барди. В 27-ата баските вкараха за 2:0. Кордоба подаде към непокрития Иняки Уилиямс, който стреля от 15 метра, вратарят и Коке не успяха да спрат топката, макар че имаше контакт с нея. В 39-ата Коке надскочи Ерерин в малкото наказателно и вкара с глава. Съдията прецени, че има нарушение срещу вратаря и попадението не беше зачетено.

В 50-ата минута “жабчетата” все пак върнаха едно попадение. Бенят Ечебария и Иниго Мартинес притиснаха Роджър Марти и съдията назначи дузпа, която Роджър реализира. В 61-ата Икер Муниаин нацели греда малко след влизането си в игра. Номер 11 фалцира топката и я прати в дясната греда на Айтор Фернандес. Минута по-късно Оскар де Марос шутира атрактивно от въздуха и накара стража на валенсианци да избие над гредата. В 71-ата Ерерин се отличи с чудесно спасяване при брилянтна възможност пред Борха Майорал. В 89-ата гостите от "Сиутат де Валенсия" изравниха. След центриране от корнер Кабако беше изпуснат на първа греда, където приклекна, за да вкара с глава пред статичния Иниго Мартинес. В 92-ата минута защитата на гостите сбърка и Муниаин изработи дузпа за “лъвовете”. Икер Муниаин реализира с мощен удар под гредата - 3:2.