3. ОБЗОР: Сърбия започна битката в нашата група с успех над Литва (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Западната ни съседка победи с 2:0 в Белград

Фаворитът в група G на квалификациите за Евро 2024 - Сърбия победи с 2:0 Литва в първия си мач от битката, част от която е и националният отбор на България. Душан Тадич и Душан Влахович бяха точни за успеха на западната ни съседка, която се изравни с Черна гора на върха в класирането с по три точки.

Сърбия отправи първия точен удар в мача в 14-ата минута. Душан Тадич подаде към Душан Влахович, пред когото се откри добра възможност и стреля, но право в ръцете на Барткус.

Сърбия поведе с 1:0 в 16-ата минута. Филип Костич получи много свободно пространство по левия фланг. Костич проби, навлезе в наказателното поле на Литва, след което подаде към Душан Тадич, който бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Барткус.

Филип Костич центрира от корнер в наказателното поле на Литва в 22-ата минута, след което Александър Митрович стреля с глава, но неточно в аут.

Литва можеше да изравни резултата в 28-ата минута. Паулиус Голубицкас подаде на Гитис Паулаускас, който успя да овладее добре топката, след което отправи много опасен удар, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Ваня Милинкович-Савич.

Сърбия бе много близо до това да вкара втори гол в 34-ата минута. Андрия Павлович стреля от въздуха, след което Марко Груич успя да отклони топката, но тя се спря в десния страничен стълб и излезе в аут.

Сърбия удвои своя аванс в 53-ата минута. Александър Митрович подаде към Душан Тадич, който много добре задържа топката в наказателното поле на Литва, след което комбинира с Душан Влахович, който отблизо прати топката под напречната греда и във вратата на Барткус.