ОБЗОР: Шок на "Бернабеу"! Реал загуби от дебютанта Шериф! (ВИДЕО)

Атлетико М обърна 10 от Милан с гол в 97-ата минута, Ливърпул смачка Порто, вижте всички резултати от днес

Шериф Тираспол поднесе голямата изненада в група "D" на Шампионската лига. Молдовците успяха да победят с 2:1 Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу". Гостите изиграха страхотен мач и успяха да поведат в 25-та минута, чрез Яхшибаев. Домакините отговориха четвърт час след подновяването на играта и изравниха от дузпа, а автор на гола стана Карим Бензема. Голямата драма се разигра в добавеното време на срещата, когато Себастиан Тил смълча трибуните на легендарния стадион. Шериф Тираспол вече има две победи в надпреварата и вече спокойно може да мисли за излизане от тежката група, в която са още съставите на Интер и Шахтьор, които по-рано днес завършиха 0:0.

Атлетико Мадрид стигна до обрат при гостуването си на Милан в мач от Група "В". На "Сан Сиро" домакините стартираха много силно двубоя и поведоха в 20-ата минута чрез Рафаел Леао. Червен картон на Франк Кесие 9 минути по-късно обаче обърна мача с главата надолу за тима на Стефано Пиоли. През второто полувреме Диего Симеоне пусна в игра всички свои офанзивни футболисти в търсене на обрат. В крайна сметка "дюшекчиите" успяха да изравнят в 84-ата минута, когато Антоан Гризман вкара първия си гол след като се завърна в тима, а в 7-ата минута от продължението голмайстора на "дюшекчиите" от миналия сезон - Луис Суарес, донесе ценната победа за тима на Чоло Симеоне след точно изпълнена дузпа.

Ливърпул разби с 5:1 Порто като гост. Отборът, воден от Юрген Клоп, беше по-добрият на терена и съвсем заслужено се поздрави с успеха. Мърсисайдци доминираха над своя съперник и до голяма степен убиха интригата още през първото полувреме, когато се разписаха Салах (18) и Мане (45). Отново Салах (60) и две попадения на Роберто Фирмино (77, 83) оформиха разгрома на "Ещадио до Драгао". Почетното попадение за домакините бе дело на Мехди Тареми в 75-ата минута.