3. ОБЗОР: Швейцария ни показа как се бие Литва като гост, Дания се класира за Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Фенове се млатят на "Уембли" при издънка на Англия, Босна и Петев взеха точка в Украйна, вижте всички резултати от днес

Швейцария ни показа нагледно как се бие Литва като гост. Тимът на Мурат Якин спечели с 4:0 във Вилнюс, където само преди три дни родните национали катастрофира - 1:3. Успехът помогна на "кръстоносците" да настигнат Италия на върха в класирането на група "С" от квалификациите за Мондиал 2022. Двата тима имат по 14 точки от шест срещи. България на трето с 8 пункта, след като обърна Северна Ирландия с 2:1 на "Васил Левски". Нашите обаче са изиграли седем мача и вече нямат дори теоретичен шанс за класиране.

Англия не успя да победи Унгария на "Уембли" в двубой от група "I". Роланд Шалай даде аванс на гостите в 24-тата минута, когато бе точен от дузпа. Джон Стоунс изравни в 37-ата.

До сериозни сблъсъци на се стигна минути след началото. Фенове на гостите се сбиха със стюардите и полицията в техния сектор. Близо 600 унгарски фена освиркваха мощно футболистите на Англия докато те коленичеха преди първия съдийски сигнал. Малко след това ултрасите на гостите започнаха провокациите с част от стюардите, за да се стигне и до намесата на полицията. Органите на реда бързо взеха нещата в свои ръце и успяха да спрат развилнелите се фенове със сила. Част от феновете обаче успяха да прескочат оградата и да ударят служител на реда, който бе изведен от стадиона.

"Трите лъва" продължават да водят в класирането с актив от 20 точки, докато унгарците за четвърти с 11. Маджарите бяха една от приятните изненади на Евро 2020, където оставиха отлични впечатления с представянето си в мачовете с Германия и Франция.

Дания успя да се класира за финалите на световното преждевременно, след като спечели с 1:0 домакинството си на Австрия. "Червения динамит" е с осем победи от осем мача и не може да бъде изместен от първото място до края на квалификациите.

В група "А" Сърбия и Португалия продължават битката за върха. Двата си гарантираха, че ще завършат на някое от първите две места. Западните ни съседи удариха с 3:1 Азербайджан, докато Роналдо и компания сразиха с 5:0 Люксембург като гости. Звездата на Манчестър Юнайтед заби хеттрик.

Воденият от Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина измъкна точка от Украйна като гост. Андрий Ярмоленко откри за бившата съветска република в 15-ата минута. Анел Ахмедходжич изравни в 77-ата.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1