3. ОБЗОР: Световният шампион взе само точка и от Украйна (ВИДЕО)

ОБЗОР: Световният шампион взе само точка и от Украйна (ВИДЕО)

Червен картон помогна на Дания да пречупи аутсайдер, вижте резултатите от днешните квалификации за Мондиал 2022

Световният шампион Франция взе само точка при гостуването си на Украйна. Мачът от група D на квалификациите за Мондиал 2022 завърши при резултат 1:1. Минута преди края на първата част страхотен гол заби Никола Шапаренко. Играчите н Дидие Дешан успяха да изравнят няколко минути след началото на втората част чрез Антони Марсиал.

За украинците това беше пето реми от пет мача в групата и вече са трети, докато "петлите" са на върха с 9 точки, макар да нямат победа в пет поредни официални мача, а само преди няколко дни направиха равен и с Босна и Херцеговина на Ивайло Петев.

Дания измъкна 1:0 в гостуването си на Фарьорските острови. Гол на полуфиналистите от Евро 2020 бе отменен след намесата на ВАР. Тимът трябваше да чака до 85-ата минута, когато отново Винд успя да се измъкне отлично до своя персонален пазач и да засече с глава центриране от фал на Матиан Йенсен. При нарушението, от което падна гола, пък Рене Йоенсен от домакините пък бе изгонен. С тази победа Дания оглавява своята група F с пълен актив от 15 точки, следвани от Израел с 10. Фарьорските острови са на предпоследното пето място със само една точка.

Нидерландия постигна изключително важна победа - 4:0 срещу Черна гора. Срещата се игра на стадион "Филипс" в Айндховен. Домакините бяха по-добрият отбор през цялото време и съвсем логично стигнаха до успеха. Головете за "лалетата" бяха дело на Мемфис Депай, който се разписа в 38-ма и 62-ра минута. Жоржиньо Вайналдум направи преднината на своите класическа двадесет минути преди края, а Гакпо нанесе последния удар в 76-та минута и сложи точка на спора.

Победата изкачи момчетата на Луис ван Гаал на второ място в групата с 10 точки, а Черна гора заема 4-а позиция със 7 пункта.

Фарьорски о-ви - Дания 0:1

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1