3. ОБЗОР: Тийнейджър избухна с два гола за Байерн в дербито, шампионите дръпнаха със 7 точки на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Гладбах се развихри и отказа Айнтрахт от третото място, вижте резултатите от днешните мачове

Байерн Мюнхен спечели с 3:2 гостуването си на третия Волфсбург в дербито от 29-ия кръг на Бундеслигата. 18-годишният Джамал Мусиала обра овациите с два гола преди почивката. Между попаденията на младока се разписаха Ерик Максим Чупо-Мотинг и голаджията на "вълците" Вут Вегхорст.

Десетина минути след подновяването на играта Максимилиан Филип се възползва от грешка в отбраната на шампионите и върна интригата. До края на срещата баварците изглеждаха уморени и основно се отбраняваха, но успяха спокойно да удържат преднината си.

Волфсбург допусна първо поражение на свой терен този сезон и остана на трета позиция с актив от 54 точки. Лидерът Байерн събра 68 пункта и отново дръпна със седем точки на втория РБ Лайпциг, който вчера не успя да победи Хофенхайм - 0:0.

Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 4:0 Айнтрахт (Франкфурт). Двубоят започна силно за домакините, които поведоха в 10-ата минута. Разписа се Матиас Гинтер след подаване на Йонас Хофман. След час игра Гладбах удвои аванса си чрез Хофман. В 67-ата минута Рами Бенсебаини бе точен за 3:0. Дълбоко в добавеното време Ханес Волф оформи крайното 4:0. С успеха "жребчетата" събраха 43 точки и заемат седмо място във временното класиране. Айнтрахт е четвърти с 53 точки.

В друг мач от кръга Фрайбург се разправи с  Шалке - 4:0. Още в 7-ата минута Лукас Хьолер откри резултата. В 22-ата минута Роланд Шалай удвои. През второто полувреме още два гола вкара Кристиян Гюнтер (50,74).