3. ОБЗОР: Тотнъм изхвърли Лестър от Шампионската лига и хвана последния влак за Европа (ВИДЕО)

Пет поредни победи изстреляха Ливърпул на трето място в крайното класиране, вижте всички резултати от последния кръг във Висшата лига

Тотнъм спря Лестър за място в Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Шпорите" спечелиха с 4:2 гостуването си на "лисиците" от последния кръг на Висшата лига. Тимът на Брендър Роджърс имаше златен шанс да се пребори за четвъртата позиция, тъй като Челси загуби с 1:2 гостуването си на Астън Вила. Лестър на два пъти повеждаше в резултата с голове от бялата точка на Джейми Варди. Хари Кейн първо изравни за 1:1. Четвърт час преди края Каспер Шмайхел си отбеляза автогол. В 87-ата минута и в добавеното време Гарет Бейл се разписа на два пъти, за да донесе успеха на тима си, който хвана последния влак за Европа. Тотнъм завърши на 7-о място и ще играе за Купата на конференциите.

От издънката на Челси се възползва Ливърпул. Шампионите победиха с 2:0 Кристъл Палас на "Анфийлд" и се изстреляха до третата позиция в класирането. Успехът беше пети пореден за тима на Юрген Клоп, който и догодина ще участва в Шампионската лига. Срещата се игра пред 10 000 екзалтирани фенове на "червените", които не спряха да подкрепят любимците си. И двата гола за Ливърпул заби Садио Мане в 36-ата и 74-ата минута.

Челси остана четвърти и също печели квота за най-комерсиалния турнир в Европа. В Бирмингам надеждите на "сините" временно обаче бяха охладени от Траоре (43) и Ел-Гази (52). През втората част лондончани заиграха много по-добре от съперника и успяха да върнат едно попадение чрез Бен Чилуел (70). В края на срещата "сините" останаха с човек по-малко заради червен картон на капитана Сесар Аспиликуета. Дори и да бяха останали извън Топ 4, отборът, воден от Томас Тухел, имаше още един шанс за участие в ШЛ, който минаваше през победа във финала срещу Манчестър Сити.

Манчестър Сити разби с 5:0 у дома Евертън. Двубоят бе по-специален за Серхио Агуеро, който изигра последният си мач на “Етихад”. Аржентинецът напуска след финала в Шампионата лига, а тази вечер успя да вкара два гола. Момчетата на Хосеп Гуардиола вече си бяха гарантирали титлата на Англия, но не пожалиха Евертън. “Гражданите” си направиха страхотна тренировка за финала в Шампионската лига срещу Челси на 29 май и на практика си гарантираха трите точки още през първото полувреме.