ОБЗОР: Унгария с бърз обрат в Сърбия, Франция вече мисли за Евро 2024 (ВИДЕО)

Фаворитите взеха своето в квалификациите – резултати и голмайстори

Унгарският национален отбор по футбол спечели битката за върха в нашата група от квалификациите за Евро 2024.

Възпитаниците на Марко Роси стигнаха до обрат и успех с 2:1 при визитата си в Сърбия, за да съберат 10 точки и да оставят съперниците си със 7 на втората позиция във временното класиране.

Автогол на Атила Шалай още в 10-ата минута не смути гостите и те успяха да се наложат след 2 бързи попадения преди почивката.

Барнабеш Варга изравни в 34-ата минута, а в 36-ата Вили Орбан оформи крайния резултат в Белград.

Така домакините остават втори, но след първата си загуба в пресявките са само на 2 точки пред третия в таблицата тим на Черна гора, който по-рано през деня направи 2:2 при визитата си на Литва.

Балтийците и България остават на последните 2 места в групата с по 2 точки преди визитата на нашия тим в неделя на Черна гора.

Съставът на Франция пък продължи перфектния си поход към европейските финали, след като надви вкъщи Северна Ирландия с 2:0.

Точни за „петлите“, които единствени до момента са с 5 победи от 5 мача, бяха Орелиен Чуамени (19) преди почивката и резервата Маркъс Тюрам (48) след нея.

Франция продължава с пълен актив от 15 точки и без допуснат гол, при вкарани 11, докато по същото време Нидерландия срази с 2:0 гостуващия тим на Гърция, за да го измести от второто място в група „В“.

„Лалетата“ и южните ни съседи са с по 6 точки, следвани от Северна Ирландия с 3 и аутсайдера Гибралтар без точков актив.