3. ОБЗОР: Влахович с хеттрик, травма спря Петко Христов за Фиорентина (ВИДЕО)

ОБЗОР: Влахович с хеттрик, травма спря Петко Христов за Фиорентина (ВИДЕО)

Емполи би Сасуоло в 92-ата минута, Дженоа и Венеция с нулево реми в Серия „А“

Фиорентина спечели с класическото 3:0 домакинството си на Специя от 11-ия кръг на Серия А.

Българският национал на гостите Петко Христов бе предвиден за титуляр, но по време на загрявката на мача получи лека травма в адукторите и остана на пейката, за да спре серията си от 11 поредни срещи в стартовите 11 на „орлетата“.

Очаква се той да е готов за лагера на националния ни отбор, а днес във Флоренция над всички бе звездата Душан Влахович, който блесна с хеттрик.

Още в 26-ата минута „виолетовите“ имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени, ала в 41-ата те отново поискаха такава и този път я получиха след намеса на VAR.

Влахович не сгреши от бялата точка за 1:0. В 51-ата минута той се разписа, но след засада, а в 62-ата се възползва от пробив на Алваро Одриосола и удвои. В 74-ата пък оформи своя хеттрик и крайното 3:0.

След него Фиорентина е на 7-о място в класирането с 18 точки, докато Специя е сред изпадащите, на 18-о, с 8 в своя актив.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Емполи стигна до драматичен успех като гост на Сасуоло с 2:1 след гол в 92-ата минута, а по същото време срещата Дженоа – Венеция приключи при 0:0.

Сасуоло - Емполи 1:2

Дженоа - Венеция 0:0