3. ОБЗОР: Юнайтед с едно на мъка срещу Лутън вкъщи, Арсенал докосва върха

ОБЗОР: Юнайтед с едно на мъка срещу Лутън вкъщи, Арсенал докосва върха

Ериксен и Хойлунд се контузиха на "Олд Трафорд", резултати и класиране във Висшата лига

Манчестър Юнайтед отново не убеди с играта си, но успя да победи гостуващия Лутън с минималното 1:0 в мач от XII кръг на английската Висша лига.

Защитникът Виктор Линдельоф вкара единствения гол на „Олд Трафорд“ в 59-ата минута, а контузии получиха датските национали Кристиан Ериксен и Расмус Хойлунд.

Междувременно Арсенал се изкачи на второ място, след като спечели с 3:1 домакинството си срещу опашкаря Бърнли. "Артилеристите" изпревариха вечния съперник Тотнъм, който отстъпи на Уулвърхемптън с 1:2.

Арсенал е с 27 точки, колкото има и Манчестър Сити. Шампионите играят утре срещу Челси.

Леандро Тросар откри резултата за домакините на "Емирейтс" в добавеното време на първата част, когато получи топката на далечна греда от Букайо Сака и я вкара във вратата на гостите, удряйки се в последствие в страничния стълб. Това обаче не му попречи да асистира на Уилям Салиба в 57-та минута, когато Арсенал поведе отново след изравнителен гол на Джош Браунхил три минути по-рано.

Олександър Зинченко оформи крайното 3:1 в 74-та минута, а Арсенал доигра последните десетина с човек по-малко заради червен картон на Фабио Виейра.

Виктор Линдельоф пък вкара единствения гол за победа на Манчестър Юнайтед с 1:0 срещу Лутън. Защитникът получи топката в наказателното поле след разбъркване и преодоля стража на гостите със силен удар.

Така Юнайтед се изкачи на шесто място с 21 точки и шест зад лидерите Арсенал и Манчестър Сити. Лутън остава първи над чертата с шест точки.

Евертън пък спечели с 3:2 срещу Кристъл Палас, който изравняваше на два пъти срещу "карамелите". Те обаче стигнаха до попадение на Идриса Гай четири минути преди края на редовното време и се придвижиха на 14-о място с точка зад 12-ия Кристъл Палас.