3. ОБЗОР: Юве и Аталанта с ключови успехи в Серия А (ВИДЕО)

ОБЗОР: Юве и Аталанта с ключови успехи в Серия А (ВИДЕО)

Влахович прекъсна головата си суша

Отборите на Ювентус и Аталанта постигнаха важни победи в 33-ия кръг на италианската Серия А в целта си да играят в Шампионската лига от новия сезон. Юве се наложи с 2:1 над Лече и събра 63 точки, за да изпревари Лацио на 2-ото място. Аталанта срещна неочаквано сериозни трудности от Специя, но все пак надви с 3:2 и събра 58 точки, изкачвайки се на 4-ото място.

Душан Влахович сложи край на головата си суша, а Бианконерите трудно се справиха с Лече с 2:1. Адриен Рабио получи почивка, а Мойс Кен не игра заради травма за домакините, но пък Анхел ди Мария и Влахович се върнаха сред стартовите 11. Лече спечели последния си мач срещу Удинезе и се чувства по-спокоен за съдбата си в групата и още във 2-ата минута пратиха топката във вратата чрез Реми Удин, но беше маркирана засада.

В 15-ата минута обаче домакините откриха резултата чрез Леандро Паредес, който вкара от фаул. Филип Костич го спечели, след като беше изведен на чиста позиция от диагоналния пас на Леонардо Бонучи. Малко по-късно при една атака на Юве вместо да стане 2:0, се стигна до контузия на Матия ди Шилио и той беше заменен принудително.

Гостите от Южна Италия получиха дузпа в 37-ата минута, когато Данило от Ювентус опита да отведе топката с глава, но я удари с ръка. Асан Сисей прати топката в противоположния ъгъл на вратаря Войчех Шчесни. Но това не продължи дълго и след три минути Ювентус възстанови преднината си с гол на Влахович, който не беше вкарвал 773 минути. Филип Костич проби от ляво и му центрира топката.

Аталанта стигна до успеха с 3:2 над Специя, като гостите откриха резултата в 18-ата минута чрез Емануел Джаси. Мартин де Роон изравни с чудесно воле в 32-ата. През втората част само в рамките на 6 минути Бергамаските поведоха с 3:1, като най-напред Давиде Дзапакоста направи 2:1 след подаване на Луис Муриел. Минути по-рано пък попадение на Марио Пашалич за Аталанта беше отменено заради засада. В 54-ата минута дойде и третият гол на Дуван Сапата, който с глава засече центриране на Берат Джимсити от ъглов удар. 60 секунди преди това вратарят Бартоломей Драговски извади нов гол след тупалка на Дзапакоста. В 64-ата минута бившият футболист на Локомотив (Пловдив), Черно море и Левски Мехди Бурабия вкара за 2:3.

Салернитана доказа, че е отбор с характер и завърши 3:3 с Фиорентина, като и в трите случая повеждаше в резултата. Булайе Дия, който отне празника на Наполи през уикенда за титлата, вкара и трите гола за Салернитана, третият от дузпа. Националът Кристиано Бираги изравни за 3:3 шест минути преди последния съдийски сигнал.