3. Одензе измъкна равния от Хетафе в последната минута във виелицата на "Фиония парк" (видео)

Одензе и Хетафе завършиха наравно 1:1 в мач от група "H" на Лига Европа

Отборът на датския Одензе успя да се добере до точката в двубой от група "H" срещу испанския Хетафе, завършил 1:1. Голът за Хетафе отбеляза Педро Риос в 17-та минута, а попадението на домакините дойде чак в 92-та минута и бе дело на Хенрик Андреасен.

Мачът на стадион „Фиония парк” започна с по-голяма активност на гостите от Хетафе. Още в 8-та минута левият бек на испанците се опита да застраши вратата на домакините, но ударът му не сполучи.

Атаките на гостите изглеждаха все по-опасни, като Одензе с нищо не подсказваха, че са спечелили последните си три срещи у дома. Вратарят на датчаните Карол трябваше да се намесва няколко пъти при силни изяви на футболистите на Хетафе.

В 17-та минута Педро Риос даде аванс на испанския отбор. След гола Одензе се отвориха и започнаха да атакуват повече към вратата н Устари, но определено изпитваха затруднения в офанзива.

В последната минута на първото полувреме домакините дори уцелиха греда след удар с глава на Калилу Мохамед Траоре. В следващата атака на датския тим Еспен Рууд беше останал в засада. Така първите 45 минута завършиха при резултат 1:0 в полза на Хетафе.

Второто полувреме започна с повече атаки на Одензе. В 58-та минута Хенрик Андреасен стреля към испанската врата, но ударът му беше блокиран от защитник.

До края на срещата домакините стреляха към вратата Устари доста често, но без никакъв успех. Хетафе се бяха затворили добре и не позволяваха на топката да стигне до наказателното им поле.

В 83-та минута нападателят на Одензе, който играе малко по-вдясно от центъра – Утака стреля от добра дистанция, но топката срещна тялото на испански защитник. С изтичането на редовните 90 минути главният съдия Ханес Каасик даде цели пет минути продължение.

Във втората минута от даденото продължение многобройните атаки на датчаните бяха възнаградени и те изравниха. Голът бе дело на полузащитникът Хенрик Андреасен. До края на срещата Хетафе не можаха да се окопитят и мача завърши с равенство 1:1. Така в група Hна Лига Европа Хетафе остават трети, а Одензе четвърти, като и двата отбора са събрали по четири точки.