3. Одензе победи щастливо Виляреал (видео)

Одензе победи щастливо Виляреал (видео)

Ужасна грешка на Сапата подари победата на домакините в плейофа за Шампионската лига

Датският Одензе записа престижен успех с 1:0 над испанския Виляреал в първи мач от плейофната фаза на Шампионската лига и взе предимство в общия резултат, макар и минимално, преди реванша в Испания следващата седмица.

Първото полувреме бе изключително скучно като нито един от двата отбора не успя да достигне до сериозно голово положение. Единствено Кани и Нилмар от гостите пробваха късмета си с удари извън границата на наказателното поле, но неточно.

През тази първа част отборът на Виляреал владееше повече топката, но домакините осъществиха сравнително успешна преса. Така първите 45 минути завършиха без гол.

Второто полувреме започна далеч по-интересно, а в разстояние на само 4 минути между 55-ата и 59-ата Роси и Нилмар пропуснаха за Виляреал, а шут на Траоре от домакините бе избит с вещина от Лопес. В 84-ата минута противно на логиката на мача Одензе поведе в резултата. Безумна грешка на Кристиан Сапата позволи на Андреасен да открадне топката в наказателното поле и да направи Диего Лопес безпомощен за 1:0. Това се оказа и последната интересна ситуация в мача.

Така въпреки териториалното превъзходство на Виляреал и малко по-добрите възможности за гол пред "жълтата подводница", победата бе за Одензе след грубата грешка на Сапата.

Другата седмица е реваншът на "Ел Мадригал".

Одензе: Веселс; Рууд; Кристенсен; Хьок; Сьоренсен; Йохансон; Траоре; Джемба-Джемба; Кадрии; Андреасен; Гисласон (81-Фалк);

Виляреал: Лопес; Гаспар; Мусакио; Сапата; Ориол; Кани; Сориано; Марчена (85-Рубен); Валеро (84-Сена); Роси; Нилмар (83-Камуняс);

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)