Официално: Два отбора се сбогуваха с Висшата лига

Лутън и Бърнли се завръщат в Чемпиъншип

Само сезон се оказа предизвикателството за Бърнли и Лутън във Висшата лига. Двата тима изпаднаха кръг преди края на сезона в Англия след смел опит за оцеляване срещу Тотнъм и Уест Хем.

И все пак "шапкарите" имат само математически шанс да останат, но той граничи с фантастиката, тъй като трябва да победят в последния кръг Фулъм, като наваксат 13 гола изоставане спрямо Нотингам Форест, а в същото време двукратният европейски шампион да загуби тази вечер от Челси, както и от Бърнли след седмица.

Третият новак Шефилд Юнайтед отдавна вече загуби елитния си статут.

Сега Бърнли мечта в Лондон за спасение, след като поведе на Тотнъм още в 25-ата минута с гол на Якоб Бруун Ларсен. Само седем минути след това Педро Поро възстанови равенството. А пълният обрат дойде в 82-рата минута с гол на Мики ван де Вен.

Пак в Лондон, но на стадиона на Уест Хем Лутън също имаше своите добри моменти, след като поведе с гол на Самби Локонга. В крайна сметка обаче тимът отстъпи с 1:3.

Джеймс Уорд-Прауз, Томаш Соучек и Джордж Ърти, за когото това бе първи гол във Висшата лига, донесоха обрата за "чуковете" в последния мач на мениджъра Дейвид Мойс пред собствена публика, след като през лятото двете страни се разделят.

А в същото а Евертън надви Шефилд Юнайтед с 1:0 с попадение на Абдулайе Дукуре в 30-ата минута.

Нюкасъл и Брайтън направиха 1:1, а Борнемут отстъпи с 1:2 при домакинството си на Брентфорд, като и трите гола в мача паднаха след 87-мата минута. Браян Мбемо откри три минути преди края на редовното време, но почти веднага след това Доминик Соланке изравни. В продължението на мача Йоан Уиса донесе успеха на "пчеличките" след асистенция на Мбемо.

Крисъл Палас пък спечели за пети път в последните си шест мача. "Орлите" се наложиха с 3:1 при визитата си на Уулвърхямптън. Точни за победата бяха трите перли в атаката на лондончани - Майкъл Олисе, Жан-Филип Матета и Еберечи Езе, докато за домакините вкара Матеус Куня, който в 68-мата минута намали на 1:2.

В класирането във Висшата лига в дъното Лутън, Бърнли и Шефилд Юнайтед са 18-и, 19-и и 20-и, съответно с 26, 24 и 16 точки. Нотингам Форест е с 29 точки.

Официално: Челси купи ас на Лестър