3. Олборг обърна Селтик и спечели първата си победа в Шампионската лига в своята история

Отборът на Олборг направи пълен обрат срещу тима на Селтик в мача по между им от група "Е" на Шампионската лига и по този начин записа първата си победа в своята история в турнира.

През първата част двата отбора не създадоха положения за гол и логично се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Истинският екшън дойде през второто полувреме. Първо Робсън откри резултата в полза на гостите с хубав удар с глава след центриране от ъглов удар в 53-та минута. 20 минути по-късно бразилецът в състава на Олборг Кака изравни резултата с хубав удар от границата на наказателното поле. По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши при този резултат, но в 87-та бранителят на Селтик Гари Коудуел си отбеляза нелеп автогол, след като негов съотборник изчисти топката в краката му, и по този начин подари победата на Олборг, която е и първа за тима в Шампионската лига.

С тази победа датчаните събраха 5 точки и заемат третото място, което дава право на участие в турнира за Купата на УЕФА, докато Селтик е на последното четвърто място в групата с актив от едва 2 точки.