3. Опашкарят Блекбърн вкара 4 на Арсенал, два автогола и Якубу закопаха „топчиите” (видео)

Айгбени дебютира с две попадения на „Иууд Парк” за 4:3 и така спаси поста на своя нов мениджър

Опашкарят Блекбърн вкара 4 на Арсенал,  два автогола и Якубу закопаха „топчиите” (видео)

Ужасяващото представяне на лондонския Арсенал от началото на сезона във Висшата лига продължи и в петия кръг, тъй като „топчиите” загубиха с 3:4 визитата си на последния в класирането преди уикенда тим на Блебърн и така останаха с най-слабата защита в Англия (14 допуснати гола).

Преди срещата феновете на домакините организираха протест, с които искаха наставникът на тима Стийв Кийн да бъде уволнен, но след срещата едва ли бяха на същото мнение.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер пък заложи на четири нови попълнения в стартовата си единайсеторка, като в отбрана действаха Пер Мертезакер и дебютиралият Андре Сантош, в средата на терена бе Артета, а в предни позиции на капитана Ван Перси помагаше изтърпелият санкцията си от три мача нападател Жервиньо.

Именно националът на Кот д’Ивоар откри резултата на „Иууд Парк” в 10-ата минута след пас на Алекс Сонг, който също се върна след наказание, но денят принадлежеше на дебютанта в редиците на домакините – Якубу Айгбени.

На дошлия от Евертън срещу 1,7 млн. евро нигериец му бе необходим точно четвърт час игра, за да вкара първия си гол с екипа на Блекбърн и да изравни резултата.

Той бе изведен от Дейвид Хоилет, а Андре Сантош покри засадата в 25-ата минута и така Як възстанови равенството. След девет минути обаче бившият негов съотборник – Микаел Артета, отново даде преднина на „топчиите” след хубав пас на Рамзи и така полувремето завърши очаквано с гол преднина в полза на Арсенал.

Неочакваното обаче се случи след паузата, тъй като едва пет минути след нея Алекс Сонг си вкара автогол след центриране от корнер и за втори път възстанови равенството.

След още девет минути домакините вече водиха, тъй като Якубу вкара втория си гол в срещата, които бе доста дискусионен заради съмнения за засада, но така или иначе бе зачетен и Блекбърн за първи път взе преднина в мача.

Тя бе увеличена отново от футболист на Арсенал – Лоран Кошчиелни, които след нови девет минути заби топката в собствената си врата след остро центриране отдясно и така направи резултата 4:2 в полза на домакините.

Появилият се като резерва Маруан Шамак все пак даде надежди на гостите с попадение пет минути преди края на редовните 90, но после той, Мертезакер и Уолкът пропуснаха добри възможности, а реферът подмина още няколко спорни ситуации, за да спечелят домакините първия си успех в кампанията.

При допуснати 14 попадения в пет мача и минимален успех единствено над новака Суонзи обаче надали реферът и липсата на късмет са единствените причини за неприлягащото на Арсенал място във временното класиране.

С днешната си победа дори борещият се оцеляване миналия сезон Блекбърн изпревари Арсенал в таблицата и вече е на 11-ата позиция, докато лондончани са едва 13-и и то с мач повече от съставите, които са по-надолу в подреждането.