3. Оптимистът Шави в групата на Барса за Милан

Оптимистът Шави в групата на Барса за Милан

„Честно казано съм оптимист, въпреки загубата с 0:2 в първия мач”

Халфът на Барселона Шави Ернандес попадна в групата на каталунците за решаващия реванш с Милан от 1/8-финалите в Шампионската лига, въпреки че се контузи при загубата от Реал (Мадрид) на „Камп Ноу" с 1:3 за Купата на Краля и не игра в гостуването на „Бернабеу" от „Ла Лига” (1:2). Опитният халф обаче поднови тренировки в петък и дава надежди, че ще е напълно възстановен от мускулната травма за реванша срещу Милан утре.

„Честно казано съм оптимист, въпреки загубата с 0:2 в гостуването. Все още имаме 90, а може би дори и 120 минути. Доста неща биха могли да се случат в мача. Те могат да ни вкарат във всеки един момент, имат талант. Страхотни са във въздуха и могат да се възползват от всяка наша грешка. Трябва да внимаваме, да не губим топката, да не им даваме шансове за контраатака, да не правим глупави фаулове. Искаме да атакуваме целенасочено и да отворим играта.

Това е Шампионската лига, нашата гордост е наранена след двете загуби от Реал Мадрид и поражението в първата среща, но ние искаме да си върнем вярата в победата, чувството, че сме голям тим. Няма по-добър мач за това от този с Милан", каза Шави в отговор на въпроса дали Барса ще елиминира „росонерите", които пристигат на „Ноу Камп” с аванс от 2:0 в първата среща. „Добре съм. Ще ми се да съм в идеална кондиция във вторник, но все пак до тогава има още време," допълни Шави.

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)