3. Осакатеният Реал (Мадрид) успя да се справи с Хетафе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Осакатеният Реал (Мадрид) успя да се справи с Хетафе (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" си върна второто място в класирането

Реал (Мадрид) успя да победи с 2:0 Хетафе в отложен мач от 1-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мадридчани бяха с много експериментален състав, тъй като цели 13 души са в лазарета и Зидан трябваше да пусне резерви като Начо и Марвин от първата минута.

Първият шанс за гол в мача дойде още в 5-ата минута и очаквано се разкри пред вратата на Хетафе. Каземиро бе много близо до откриването на резултата, но от близка дистанция прати топката високо над вратата.

Домакинският натиск продължи и в следващите минути. Не бе изминал и четвърт час то мача, когато Карим Бензема нацели гредата зад вратаря на Хетафе. Французинът засече коженото кълбо с глава след центриране от корнер, но късметът не бе на негова страна.

В 37-ата минута стражът на гостите Давид Сориа трябваше да се намесва решително. Лука Модрич пробва рефлексите на вратаря, който обаче показа класа и успя да отрази удара на хърватина и изби в корнер.

Малко по-късно Карим Бензема също стреля, но ударът му бе блокиран от бранител и изобщо не затрудни Сориа. Второто полувреме започна с нова възможност за домакините, в чиято основа отново бе Карим Бензема, И този път неговият изстрел бе отразено от вратаря на Хетафе.

Нищо обаче не попречи на французина в 60-ата минута, когато най-накрая Реал поведе в резултата. Винисиус намери непокрития Бензема в близост до вратата, а той след поредния си опит с глава, успя да се разпише и да даде преднина на домакините.

След допуснатия гол от страна на гостите, Хетафе тотално свали гарда, което допълнително улесни домакините. Само седем минути, след като поведоха в резултата, футболистите на Реал вкараха втори гол в срещата, с който окончателно убиха интригата в мача.

В неочакван голмайстор за „белите” се превърна бранителят Ферланд Менди, който показа умения с топка в крака. Защитникът овладя добре едно центриране в наказателното поле и след като обработи топката, я насочи в мрежата за 2:0.

Така Реал събра 46 точки на второто място в Испания, оставяйки Барселона на три зад себе си, но каталунците също имат да изиграят срещата си от 1-ия кръг. Хетафе пък останаха 13-ти с 24 точки.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1