3. От втория опит на празна врата Левандовски донесе трофея "Ауди Къп" във витрината на Байерн (+ВИДЕО)

Реал Мадрид беше надигран на "Алианц Арена", където освиркаха Гуардиола

След гол на Роберт Левандовски в 88-ата минута Байерн (Мюнхен) победи 1:0 Реал (Мадрид) и спечели домашния турнир „Ауди Къп”.

Дъглас Коста, който бе един от най-добрите, центрира от свободен удар, а оставеният непокрит във вратарското поле поляк подложи крак, за да прати в мрежата на Кейлор Навас за кеф на 70-те хиляди на „Алианц Арена” в Мюнхен и на Пеп Гуардиола, който бе загубил последните си пет мача срещу Реал.

Гуардиола, който за трети път печели турнира, беше освиркан от някои фенове на баварците преди мача. По-рано тази седмица испанският специалист не изключи, че може да поеме Манчестър Сити следващото лято.

Иначе около 30 минути преди гола си Роберт Левандовски направи фрапантен пропуск. Дъглас Коста сервира топката на нападателя във вратарското поле, като Левандовски само трябваше да намери мрежата, но вместо това той не улучи добре кълбото. Все пак, се реваншира в края.

Преди почивката удар на Томас Мюлер рикошира в Серхио Рамос и срещна гредата.

Пред Тони Кроос се откриха най-добрите възможности Реал, който допусна първи гол след три сухи мрежи в контролите, като Кейлор Навас отново беше на висота.