3. Отмениха червения картон на вратаря на АЗ

Отмениха червения картон на вратаря на АЗ

Естебан Алварадо бе нападнат от фен по време на срещата с Аякс, но го свали на земята и го нарита

Холандската футболна федерация реши да отмени червения картон на вратаря на АЗ (Алкмаар) Естебан Алварадо, получен в мача срещу Аякс в сряда. Тогава фен на тима от Амстердам влезе на терена и потърси саморазправа, но Алварадо показа умения за самозащита, а впоследствие нарита здраво запалянкото, докато той беше паднал.

Резултатът бе 1:0 в полза на Аякс, когато в 36-та минута се стигна до инцидента със стража на АЗ. В 8-та минута Грегъри ван дер Вийл бе дал преднина на "синовете на боговете".

Заради боя над запалянкото на Алварадо бе показан директен червен картон, а наставникът на АЗ Герт Ян Вербеек нареди на играчите си да напуснат терена, което доведе до прекратяване на срещата.

"Вратарят бе атакуван неочаквано. Той не беше видял, че към него приближава фенът със заплашително поведение. Точно затова играчът няма да бъде наказан", заяви говорителят на холандската федерация.