3. ОТНОВО НА ВЪРХА! Петзвезден Байерн с впечатляващ обрат и разгром срещу Майнц

ОТНОВО НА ВЪРХА! Петзвезден Байерн с впечатляващ обрат и разгром срещу Майнц

Баварците губеха с 0:2 в резултата, но обърнаха и стигнаха до убедителен успех с 5:2

Байерн (Мюнхен) отново се качи на върха, след като постигна убедителна победа след още по-убедителен обрат - 5:2 над Майнц.

Това стана в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата и след нея баварците са лидери с актив от 33 точки.

Буркарт и Хак дадоха аванс от 0:2 за гостите след попадения в 32-ата и 44-ата минути, но отговорът на домакините след почивката бе впечатляващ.

Кимих намали в 50-ата минута, а пет минути след това Горецка изравни. За пълния обрат точен бе Зюле в 70-ата минута, а Левандовски също заби два гола, след като се разписа в 76-ата минута от дузпа и в 83-ата минута.

Гостите показаха, че са освободени психически и смело използваха всяка възможност за атака. Те пропуснаха две положения в началото, като при единия случай Мануел Нойер отрази изстрел на излезлия сам срещу него Йонатан Буркарт.

В 8-ата Сане за малко да изведе Байерн напред, но ударът му беше хванат от стража точно на голлинията.

Положенията продължиха да се редуват и в двете наказателни полета. В 27-ата Толисо стреля слабо от отлична позиция.

Така дойде 32-ата минута, когато дълго подаване беше насочено към Буркарт от Майнц. Нападателят обаче подложи тяло и като че ли извърши нарушение срещу заелия позиция да играе за топката Жером Боатенг. И все пак съдията не реагира, след като футболистът на “05” завърши атака с шут в мрежата - 1:0. Така за осми пореден двубой в Бундеслигата шампионите първи допуснаха попадение.

Последва шанс пред Роберт Левандовски, но дебютиращият вратар на противника Фин Дамен отрази.

В 40-ата Нойер пак трябваше да се намесва, след като този път Робин Куайсон го застраши с удар до гредата.

Четири по-късно обаче Майнц все пак поведе с 2:0. Защитникът Хак засече глава след центриране от фал и капитанът на баварците нямаше какво да стори.

На почивката Флик извади Боатенг и Бенжамен Павар за сметка на Никлас Зюле и Горетцка.

Само три минути след рестарта Дани Латца за малко да покачи на 3:0 в полза на Майнц, но удари греда.

Байерн веднага наказа това, след като в 50-ата Йошуа Кимих намали на 1:2. Много скоро след това - в 55-ата, равенството вече беше факт. Този път точен беше Сане в стил "Ариен Робен" - 2:2.

Домакините не спряха и вече гонеха победата. В 64-ата те се зарадваха след автогол на Леандро Барейро. ВАР обаче забеляза засада в атаката на баварците и резултатът остана 2:2.

В 67-ата само неточният удар на Гнабри запази "хикса" към момента.

И все пак логичното се случи в 70-ата минута. Тогава Зюле отигра от въздуха за 3:2 и Байерн вече беше напред.

Интригата приключи в 76-ата, когато незабележимият до момента Левандовски вкара от дузпа за 4:2, a след това добави и още един гол в 83-ата минута.

В следващия кръг Байерн гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), където в последно време има проблеми.