Отписваха Евертън, но "карамелите" нямат спирка! Отнесоха Челси за трета поредна победа (ВИДЕО)

Мърсисайдци победиха "сините" с 2:0 на своя "Гудисън Парк"

Евертън се наложи над Челси с 2:0 на „Гудисън Парк“ в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. Абдюлай Дукуре се възползва то създалата се ситуация в наказателното поле на лондончани, за да прати топката в мрежата и да даде аванс на своя тим в 54-ата минута, а дълбоко в добавеното време на мача Люис Добин покачи аванса на „карамелите“.

След този успех Евертън се отдалечи от зоната на изпадащите, като вече има 13 пункта в актива си, въпреки че му бяха отнети 10 по-рано през сезона. Челси пък се свлича до 11-а позиция в класирането с 19 точки в актива си.

Челси започна ударно мача и закономерно стигна до първата опасна възможност пред Джордан Пикфорд в 14-ата минута, когато Коул Палмър си отвори пространство за удар и стреля към горния десен ъгъл, но стражът на Евертън направи феноменално спасяване.

Джак Харисън стреля от воле в 25-ата минута от границата на наказателното поле, но Роберт Санчес направи страхотно спасяване и изби.

В началните минути на второто полувреме Евертън осъществи натиск и стигна до първото си опасно положение за втората част. В 50-ата минута Дуайт Макнийл стреля към десния ъгъл на вратата на Челси, но Санчес отрази.

В 54-ата минута Макнийл поде контраатака за Евертън и изведе Доминик Калвърт-Люин зад гърба на отбраната на Челси. Нападателят на „карамелите“ стреля от чиста позиция, но право в тялото на Санчес. Абдюлай Дукуре бе на правилното място в точния момент, за да прати топката в долния десен ъгъл и да изведе своя тим напред в резултата.

След рикошет в наказателното поле на Евертън в 80-ата минута, Николас Джаксън стреля с първото си докосване, но ударът му бе блокиран от страна на бранител на домакините.

В 84-ата минута Роберт Санчес получи травма, което наложи влизането Джордже Петрович, който прави своя дебют за Челси във Висшата лига.

Във втората минута от добавеното време на срещата след центриране от корнер от страна на Джеймс Гарнър, Джордже Петрович не успя да боксира топката по най-добрия начин, а Люис Добин засече от границата на наказателното поле, за да вкара втори гол за своя тим и да сложи окончателно точката на спора.

След края на двубоя Николас Джаксън се поддаде на емоциите и потърси саморазправа с няколко футболисти на Евертън, но той бе бързо удържан от своите съотбориници.