3. ОЗБОР: Ливърпул остава близо до върха с класика над Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОЗБОР: Ливърпул остава близо до върха с класика над Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Червените" остават близо до върха

Ливърпул успя да победи с 3:0 Нотингам Форест при домакинството си от 10-ия кръг на Висшата лига и се задържа на една ръка разстояние от лидерите в класирането.

Ливърпул откри в 31-ата минута, когато мърсисайдци организираха бърза контраатака. Салах пусна пас към Нунес, а той нанесе хубав изстрел, който обаче бе избит от Търнър. Топката попадна в свободния Жота, който я прати в опразнената врата за 1:0.

Пет минути след това домакините стигнаха до нов гол. Салах изведе Собослай в наказателното, а той от малък ъгъл пусна пас към Нунес почти на голлинията на вратата. Уругваецът нямаше как да сбърка от подобна позиция и удвои преднината на Ливърпул.

В 77-ата минута резултатът стана класически. Доминик Собослай прати дълъг пас към Салах, а напред излезе Мат Търнър, който обаче не успя да изчисти топката и остави вратата си празна. Салах не сбърка и вкара за 3:0.

По-рано през деня Евертън спечели с минималното 1:0 гостуването си на Уест Хем в ранния двубой за деня. Първата част в Лондон не предложи сериозни положения пред двете врати, но резултатът бе открит в началото на втората, когато точен бе Доминик Калвърт-Люин.

Уест Хем пропусна страхотна възможност да изравни в 78-ата минута, в която Мохамед Кудус излезе очи в очи с Джордан Пикфорд, но не успя да го преодолее. В продължението на срещата Пикфорд отново бе герой за "карамелите", след като отрази удар на Мохамед Саид Банрама. Победата позволи на Евертън да се изкачи с едно място в класирането и тимът вече е 15-и в таблицата. Уест Хем е на девета позиция с 14.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима