3. Оживен Арсенал с първа победа във Висшата лига, благодарение на автогол (+ВИДЕО)

Топчиите надвиха Кристъл Палас като гости

Арсенал постигна първа победа във Висшата лига. Това стана в мача от втория кръг срещу Кристъл Палас на „Селхърст Парк” – 2:1.

Гостите започнаха агресивно и Алексис Санчес стреля на три пъти, но ударите бяха блокирани. В 16-ата минута Оливие Жиру откри с красив акробатичен удар от въздуха при центриране на Йозил.

Преднината на „артилеристите” обаче трая 12 минути. Джоъл Уорд изравни в 28-ата минута с хубав диагонален удар извън наказателното поле в долния ъгъл на неубедителния Петер Чех.

Конър Уикър удари греда в своя домашен дебют преди Деймиън Дилейни да си вкара автогол в 55-ата минута. Ключова роля имаше Алексис Санчес, който засече с глава центриране отдясно на далечната греда при центриране на Белерин, като Дилейни отклони в собствената си врата.

Победата е първа за Арсенал след неуспешния старт миналата седмица срещу Уест Хем (0:2). Тимът на Арсен Венгер вече не е последен в таблицата, докато Палас остана 6-ти.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня