3. Палачът на Лудогорец влезе в Шампионската лига (ВИДЕО)

Палачът на Лудогорец влезе в Шампионската лига (ВИДЕО)

Андерлехт, БАТЕ и Малага също стигнаха до групите на най-престижния клубен турнир (ВИДЕО)

Палачът на родния шампион Лудогорец в евротурнирите през този сезон - Динамо (Загреб), се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като в днешния реванш с Марибор се наложи с 1:0 над словенците и с общ резултат 3:1 влезе в групите.

Мачът се игра на стадион "Лютски", а единственото попадение бе дело на Тонел в 12-ата минута. Тогава той бе изведен на изгодна позиция от Чоп.

Бившият полузащитник на Левски - Дарко Тасевски и неговият Ирони Кирят Шмона, пък отпаднаха от тима БАТЕ (Борисов) след равенство днес 1:1 и загуба в първия мач в Беларус с 0:2.

Македонецът започна като титуляр и остана на терена до 63-ата минута, като в хода на мача си изкара и жълт картон.

Иначе Ленше даде аванс на израелците в 67-ата минута, а крайното 1:1 оформи резервата Павлов в 4-ата добавена минута на мача.

Испанският Малага ще дебютира в групите на най-престижния клубен турнир, след като завърши 0:0 като гост на Панатинайкос в скучен мач. Първият двубой завърши 2:0 в полза на испанците.

Белгийският гранд Андерлехт също очаквано се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като тази вечер се наложи с 2:0 над кипърския АЕЛ (Лимасол).

В първия двубой в Кипър АЕЛ спечели с голяма доза късмет с 2:1, а днес успя да удържи двете нули на светлинното табло чак до 81-ата минута, когато Мбокани даде аванс на Андерлехт.

Този гол накара гостите да се отворят и в 89-ата минута Яковенко се възползва от разредената отбрана, оформяйки крайното 2:0.

Жребият за групите на Шампионската лига е в четвъртък.
Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост