3. ПЪЛЕН НАПРЕД! Арсенал надви и Тотнъм (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД! Арсенал надви и Тотнъм (ВИДЕО)

"Топчиите" с 8 точки преднина на върха

Арсенал постигна ключова победа с 2:0 в лондонското дерби с Тотнъм от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Благодарение на успеха си „топчиите“ дръпнаха с 8 точки на върха във временното класиране пред шампиона Манчестър Сити.

Двете попадения паднаха още преди почивката като първото от тях бе автогол на капитана на домакините Юго Лорис, който сгреши ужасяващо при един изстрел на Букайо Сака от почти нулев ъгъл още в 14-ата минута.

В 36-ата пък самият Сака асистира на своя капитан Мартин Йодегор, който оформи крайния резултат.

След него „топчиите“ събраха 47 точки, докато Тотнъм остана с 33 в своя актив на 5-ата позиция.

Гостите изиграха силно първо полувреме и заслужено спечелиха за първи път на новия стадион на своя съперник в северната част на града.

Първото попадение падна в 14-а минута, когато вратарят на Тотнъм Юго Лорис се намеси неубедително след удар на Сака и вкара топката в собствената мрежа.

В 25-а минута гредата спаси вратата на Тотнъм след удар на Томас Партей, а превъзходството на Арсенал доведе до втори гол в 36-а минута.

Мартин Йодегор стреля по тревата от дистанция и Лорис за втори път извади топката от мрежата.

Очевидно мениджърът на "шпорите" Антонио Конте е повишил тон на почивката, тъй като играчите на Тотнъм излязоха значително по-мотивирани за началото на втората част.

Вратарят на Арсенал Аарън Рамсдейл обаче отчая играчите в бяло с две отлични намеси още в началото след удари на Хари Кейн и Сесеньон. Деян Кулушевски също опита своя мерник, но стреля покрай вратата на Рамсдейл.

Тотнъм – Арсенал 0:2
0:1 Юго Лорис (14, авт.)
0:2 Йодегор (36)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Тотнъм: Юго Лорис, Кристиан Ромеро, Ерик Дайър, Клеман Лангле, Мат Дохърти, Папе Сар, Пиер-Емил Хьойберг, Райън Сесеньон, Деян Кулушевски, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн;

Мениджър: Антонио Конте;

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Уилиям Салиба, Олександър Зинченко, Томас Партей, Гранит Джака, Мартин Йодегор, Букайо Сака, Еди Нкетия, Габриел Мартинели;

Мениджър: Микел Артета.