3. Палермо би Милан с 3:1 и охлади амбициите на "росонерите" за Скудетото

Палермо би Милан с 3:1 и охлади амбициите на "росонерите" за Скудетото

Милан за пореден път не спечели далеч от дома и вече изостава на 6 точки от Интер.

Отборът Давиде Белардини постигна страхотна победа над сочения за фаворит тим на Милан с 3:1 в последния мач от 14-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините направиха най-силния си мач у дома от началото на сезона, а Милан продължава да няма победа в Сицилия.

В началните минути срещата вървеше равностойно и двата отбора не създаваха много чисти положения, докато не се стигна до
26-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа в полза на Милан. Зад бялата точка застана Роналдиньо, но вратарят на домакините Марко Амелия улови ъгъла и спаси не толкова силния удар на бразилеца. Спасената дузпа явно даде криле на момчетата на Давиде Белардини и Палермо започна да натиска своя съперник и само добрите изяви на Абиати предотвратиха откриването на резултата още преди почивката.

През втората част обаче вратарят на "росонерите" бе подложен на непрестанен обстрел от страна на нападателите на Палермо и логичното се случи в 50-та минута. Бившият национал Фабрицио Миколи отправи страхотен удар от дъгата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на Абиати. Само 9 минути по-късно Палермо вече водеше с 2:0. Уругвайският нападател Едисон Кавани надскочи капитана на Милан Паоло Малдини в наказателното поле и с глава прати топката неспасямо в долния десен ъгъл. Гостите опитаха да се върнат в мача и започнаха да атакуват по-масирано, но атаките им не даваха успех. В 80-та минута кошмарът за Карло Анчелоти стана още по-голям. Преднината на Палермо доби класическо измерение, а голмайстор този път бе Фабио Симплисио, който засече с глава центриране отляво и с хубав удар разпечата вратата на Абиати за трети път. 3 минути по-късно Роналдиньо направи страхотен рейд в отбраната на домакините и бе съборен в наказателното поле, след което съдията отсъди втората дузпа за "росонерите". Този път Роналдиньо бе точен и вкара почетния гол за своя отбор. От тук до края на мача Милан се пренесе изцяло в половината на Палермо и започна да създава положение след положение. Първо Андрий Шевченко бе изпреварен от вратаря на домакините. Малко след това силен удар на Дзамброта бе спасен от Амелия. В буквално последната минута на срещата хубаво двойно подаване между Пирло и Роналдиньо завърши с удар на италианеца, но Амелия отново показа страхотен рефлекс и по този начин запази резултата.

След този кръг Милан продължава да има
27 точки, но вече изостава на 6 от градския съперник и лидер в класирането Интер. "Росонерите" дори ще останат втори, след като Ювентус се изравни вече има равен актив с тях, но с по-добра голова разлика. Палермо от своя страна се изкачи на 11-о място и вече има 20 точки в своя актив.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ В СЕКЦИЯ „ГАЛЕРИЯ”