3. ПАОК и Рубин изхвърлиха от борбата Тотнъм след тънък хикс (видео)

ПАОК и Рубин изхвърлиха от борбата Тотнъм след тънък хикс (видео)

Двата тима направиха 1:1 в Солун, Тотнъм официално е аут

ПАОК и Рубин изхвърлиха от борбата Тотнъм след тънък хикс – 1:1, в последния мач от група "А" на Лига Европа.

Въпреки че английският тим надигра с 4:0 като гост ирландския Шамроук Роувърс, това не помогна на „шпорите“ да заемат второто място, което официално вече принадлежи на Рубин. Все пак обаче най-много самият Тотнъм трябва да съжалява за това, след като загуби нелепо у дома двубоя си с ПАОК.

Иначе мачът тази вечер в Солун започна доста странно. Още в 13-ата минута Рижиков от Рубин видя червения картон за груб фаул срещу Георгиадис и бе отсъдена дузпа за домакините.

Зад топката застана Виериня, който хладнокръвно реализира с нисък удар.

Manager of Tottenham Hotspur Harry Redknapp  awaits kick off during a Europa League Group A football match between Tottenham Hotspur and PAOK Salonika at White Hart Lane in London,  on November 30, 2011.До почивката ПАОК не можа да вкара втори гол, въпреки че имаше превъзходство. След нея обаче Рубин бързо изравни и мачът сякаш свърши.  В 48-ата минута Валдес изстреля много хубав удар от воле с левия крак след центриране на Караденис. При това развитие на нещата и двата тима отиваха в плейофната фаза за сметка на Тотнъм.

Никой от двата тима обаче не пожела да развали статуквото и в крайна сметка мачът приключи при равен резултат 1:1.

В другия двубой от групата Тотнъм се справи без проблеми с ирландския Шамрок Роувърс, но това нямаше никакво значение. Хари Реднап пусна втория си състав в този мач и той пак спечели повече от убедително. Стивън Пиенар откри резултата в 29-ата минута. Таунсенд направи 2:0 в 38-ата, а Дефоу секунди преди края на първото полувреме направи преднината класическа.

Чак в 90-ата минута Кане добави още едно попадение за победата за чест и слава над 17-кратният шампион на страната.

Утре от 13 часа е жребият за Шампионската лига, а от 14,00 за Лига Европа. Novsport.com ще излъчи пряко тегленето на отборите.