3. ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига (ВИДЕО)

ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига (ВИДЕО)

Димитър Бербатов влезе в 81-ата минута на ключовото равенство с Панатинайкос на "Тумба"

ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига след ключово равенство 1:1 с прекия конкурент Панатинайкос на „Тумба” в мач от последния кръг в плейофната група за определяне на останалите евроучастници на Гърция.

Българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра в 81-ата минута на мястото на Стефанос Атанасиадис. Голмайсторът на България за всички времена можеше да асистира за победно попадение на бившия играч на Левски Гари Родригес в заключителните минути, но крилото пропусна.

Иначе Родригес откри резултата в 17-ата минута с фамозен фалцов удар преди Робин Лод да изравни в 26-ата. До края не падна ново попадение, като и двата състава пропуснаха редица положения. Можеше да се разпише дори вратарят на гостите от Атина Люк Стийл.

ПАОК завършва еднолично на първото място в плейофната група, защото АЕК загуби 0:1 гостуването си на Паниониос и остана трети. Тимът на Бербатов ще играе в квалификациите на Шампионската лига, като ще стартира от третия квалификационен кръг, предпоследно стъпало преди групите. Панатинайкос ще играе в пресявките на Лига Европа.

Все още бъдещето на българина в ПАОК е неясно.