3. Първият автогол в кариерата на Крауч прати Ман Сити за първи път в топ 4 на Висшата лига (видео)

Догодина „гражданите” ще дебютират и в Шампионската лига

Отборът на Манчестър Сити пренаписа историята си, след като за първи път в историята на Премиършип се класира в топ 4 на английския шампионат. Това стана факт след днешния успех с 1:0 над състава на Тотнъм, който беше и прекият конкурент на „шпорите” за 4-ото място.

Успехът за хората на Роберто Манчини дойде след първия автогол в кариерата на нападателя на столичани – Питър Крауч, който се разписа в собствената си мрежа в 30-ата минута. Победата означава, че „гражданите” ще дебютират в турнира Шампионска лига през следващата година.

Като цяло мачът бе двуостър, но гостите пропуснаха повече положения от своя съперник. Първо, секунди преди автогола на Крауч, Ленън проби мощно отдясно и намери непокрит Модрич на границата на наказателното поле, ала изстрелът на хърватина премина на сантиметри от дясната греда на Харт. Малко преди това пък Давид Силва шутира опасно с левия крак, ала кълбото прелетя над напречната греда на Кудичини.

През втората част пък, „шпорите” тръгнаха на щурм от самото начало и още в 47-ата минута бяха много близо до възстановяване на статуквото, но изстрелът с глава на Пиенаар бе спасен брилянтно с една ръка от Харт.

В самия край на мача пък, Яя Туре излезе очи в очи с Кудичини и прехвърли стража на Тотнъм, но Галас изчисти от голлинията с глава. В даденото рефера продължение пък, стражът на лондончани показа страхотен рефлекс при силен изстрел на резервата Тевес.

Резултатът до края обаче остана непроменен и така Манчестър Сити си осигури минимум 4-то място, на което е и в момента с 65 точки, на 7 пред 5-ия Ливърпул и на 2 зад 3-ия Арсенал. Гостите от Тотнъм пък са 6-и с 56 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1