3. ПЪТЯТ КЪМ ТИТЛАТА: Ман Сити разби Арсенал (ВИДЕО)

ПЪТЯТ КЪМ ТИТЛАТА: Ман Сити разби Арсенал (ВИДЕО)

Короната все повече се измества от Лондон към Манчестър след 4:1

Манчестър Сити се разправи по категоричен начин с Арсенал, спечелвайки с 4:1 дербито от 33-ия кръг на Висшата лига, което се игра на „Етихад“.

Манчестър Сити влезе много добре в мача и поведе в резултата в 7-ата минута, когато Ерлинг Холанд подаде към Кевин Де Бройне, който стреля от дъгата на наказателното поле на Арсенал, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Аарън Рамсдейл.

Холанд направи много сериозен пропуск в 36-ата минута. Той получи отлична възможност, но стреля покрай десния страничен стълб в аут. Пет минути по-късно Бернардо Силва преодоля Томас Партей с лекота, след което подаде към Ерлинг Холанд, а той стреля, но Рамсдейл успя да спаси, а след това с крак изчисти топката.

Манчестър Сити удвои своята преднина в първата минута на даденото от съдията продължение на първата част. Кевин де Бройне центрира от фал в наказателното поле на Арсенал, където Джон Стоунс бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Аарън Рамсдейл. Първоначално бе маркирана засада, но впоследствие се намеси ВАР и бе установено, че Бен Уайт покрива Стоунс, а попадението бе зачетено.

Манчестър Сити поведе с 3:0 в 54-ата минута, когато Йодегор сбърка с подаването и топката бе пресечена от Кевин де Бройне. Холанд след това подаде към Де Бройне, който вкара топката във вратата на Рамсдейл.

Арсенал отбеляза почетен гол в 86-ата минута, когато Леандро Тросар навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити и пусна към Роб Холдинг, който с много силен удар вкара топката във вратата на Едерсон.

Манчестър Сити оформи крайния резултат в срещата – 4:1 в петата минута на добавеното време на двубоя. Фил Фодън подаде към Ерлинг Холанд, който много бързо се ориентира в наказателното поле на Арсенал и прати топката в мрежата на Рамсдейл.