3. "Пчеличките" ужилиха Хетафе в скандален мач (ВИДЕО)

"Пчеличките" ужилиха Хетафе в скандален мач (ВИДЕО)

Зачетен и после отменен гол взриви атмосферата на "Вайекас"

Райо Валекано спечели с 2:0 пряката битка за оцеляване срещу Хетафе на старта на 31-ия кръг в Ла Лига. С трите точки на своя „Вайекас” „пчеличките” се оттласнаха с три точки пред опасната зона.

Още в осмата минута гол за Райо бе първо зачетен, а след протести, кавги и консултации със страничния рефер отменен. Стражът на Хетафе Гуайта изби силен удар, защитник и нападател посегнаха едновременно към отбитата топка, която се върна в намиращия се в явна засада Хави Гера и той вкара отблизо. Съдиите първо зачетоха гола, но основният спор беше дали защитник е върнал топката към Хави Гера (което би било редовна ситуация) или негов съотборник му е подал (засада). Цялата публика се израдва заедно с отбора, но после главния съдия размисли и показа, че последното докосване преди гола е било на играч на Райо и вдигна засада, а голът бе отменен.

Това обаче само разгневи домакините и в 15-ата минута Хави Гера все пак стигна до своя гол за 1:0 след разбъркване при корнер и удар от непосредствена близост на празна врата. Домакините избраха да се радват точно пред страничния съдия, на когото бяха ядосани и резервният им вратар Йоел бе изгонен от пейката с директен червен картон.

Колумбиецът Николас Федор успокои Райо с втори гол в 71-ата минута след пас на Пабло Ернандес.

Райо Валекано събра 31 точки и е на 16-а позиция. Хетафе има 28 в зоната на изпадащите и е спечелил само 5 точки далеч от дома този сезон.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)