3. Пеев и Занев загубиха у дома от шампиона Зенит (ВИДЕО)

Пеев и Занев загубиха у дома от шампиона Зенит (ВИДЕО)

Занев получи жълт картон, Пеев отново бе в основата на всичко интересно за Амкар, който загуби с 0:2

Георги Пеев и Петър Занев бяха титуляри при загубата на Амкар с 0:2 у дома срещу шампиона Зенит, който отново се бори за титлата, в 23-ия кръг на руската Премиер лига.

Първата опасност на стадион „Звезда” в Перм дойде след центриране на Пеев от свободен удар, но засичането с глава попадна право във вратаря на гостите Лодигин, който лови. Петър Занев получи жълт картон в 26-ата минута.

След половин час игра защитникът на Амкар Николай Зайцев направи фрапантна грешка и не пресече диагонален пас по земя към наказателното поле, Олег Шатов прехвърли вратаря и нацели напречната греда, но притичалият таран Артьом Дзюба с глава добави в празната врата – 1:0.

Витцел би над целта при бърза контра в края на първата част, а Зенит оцеля след меле при центриране на Пеев от корнер в 64-ата минута.

Пеев отстъпи място на тарана Прудников в 68-ата минута, а Амкар осъществи натиск в края, но получи втори гол. Хълк центрира дълбоко от свободен удар четири минути преди края, Дзюба скочи с вратаря, който искаше фаул, такъв нямаше и резервата Александър Кокорин, по подобие на първия гол, се разписа на празна врата от 2-3 метра – 2:0.

След четвъртия си пореден успех в първенството отборът на Андре Вияш-Боаш вече е трети с 43 точки, само на три зад лидера ЦСКА (М). Амкар пък вече четири мача поред не е постигал победа и е 9-ти с 25 точки, но има комфортен аванс пред борещите се за оцеляване.