3. Пеев изпусна дузпа, а Амкар се размина с финал след голяма драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пеев изпусна дузпа, а Амкар се размина с финал след голяма драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Амкар издържа 120 минути за 1:1, но Зенит спечели дузпите с 4:3

Георги Пеев изпусна своята дузпа, а Амкар отпадна от Зенит в полуфиналите за Купата на Русия след 1:1 за 120 минути и 4:3 за Зенит при дузпите. Пеев влезе като резерва в 66-ата минута, а Петър Занев игра цял мач за тима от Перм, който имаше малшанс при наказателните удари и загуби петия си полуфинал в турнира в кратката 21-годишна история на клуба.

Амкар поведе в 19-ата минута след контра по учебник, при която Баланович центрира отдясно и на втора греда бранителят Брайън Идову се разписа отблизо за 1:0.

Зенит изравни в 42-ата, когато Хълк завъртя от корнер, а на втора греда Хави Гарсия бе оставен твърде лесно да се разпише отблизо с глава – 1:1.

Пеев се появи на терена като смяна в 66-ата минута. Амкар издържа през всичките 90 минути и продълженията, за да докара нещата до дузпи.

Пеев изпусна първата дузпа, като стреля на сантиметри покрай дясната греда. Хълк мощно вкара първата дузпа за Зенит. Лодигин хвана с една ръка втората дузпа на Шаваев, но пък Гарай нацели напречната греда и така само една от първите четири дузпи бе вкарана.

Огуде най-сетне вкара от бялата точка за Амкар за 1:1 при дузпите. Дзюба би несериозно по земя право в ръцете на вратаря и след шест дузпи имаше равенство със само две вкарани. Вратарят на Амкар Селихов сам вкара четвъртата дузпа на тима си за 2:1, после Аксел Витцел също бе точен за 2:2. Прудников бе точен в десния ъгъл, а Крисчито отбеляза точно в средата на вратата – 3:3 след петте дузпи за отборите. Лодигин изби в гредата шестата дузпа на Зайцев за Амкар, а Хави Гарсия вкара уверено победната дузпа и прати Зенит на финал след 4:3 при дузпите.

В спор за трофея Зенит очаква победителя от другия полуфинал между ЦСКА (М) и Краснодар.