3. Пелегрини постигна първа победа начело на Сити

Пелегрини постигна първа победа начело на Сити

Гол на Един Джеко с глава донесе успеха на „гражданите“ над тима на Хонг Конг

Отборът на Манчестър Сити постигна първа победа под ръководството на Манул Пелегрини. „Гражданите“ победиха с минималното 1:0 над тима на Хонг Конг в предсезонното си турне в Азия. Така отборът на гражданите се класираха за финала на турнира Asia Trophy.

Победният гол за Манчестър Сити бе отбелязан от босненеца Един Джеко през 21-вата минута. След центриране на Джеймс Милнър нападателят на „гражданите“ засече топката с глава и донесе първата победа на „гражданите“ под ръководството на Мануел Пелегрини.

Алваро Негредо записа дебют за тима на „гражданите“, като влезе в игра през втората част на мястото на Яя Туре. Точно Негредо бе замесен в най-интересното положение през вторите 45 минути. След негов пас голмайсторът за „гражданите“ Един Джеко шутира, но вратарят на Хонг конг успя да се справи.

На финала на Asia Trophy в неделя Манчестър Сити ще спори за титлата с тима на Съндърланд.