3. Пеп Гуардиола: Изобщо не ми пука с кой ще играем на полуфиналите

Пеп Гуардиола: Изобщо не ми пука с кой ще играем на полуфиналите

Дори след мача в Порто усетих, че ще успеем, коментира треньорът на Байерн

Старши треньорът на Байерн (Мюнхен) Хосеп Гуардиола заяви след смазващата победа над Порто с 6:1 и класирането на баварците на полуфиналите на Шампионската лига с общ резултат 7:4, че не се интересува кой ще бъде съперник на тима му в предпоследната фаза.

„Ние сме много, много доволни от начина, по който играхме, особено на фона на това, че през последните седмици трудно вкарвахме голове. Ние можем да играем още по-добре! През второто полувреме Порто беше преустроен и имахме проблеми. Преди почивката противникът просто нямаше шанс. Но през второто полувреме Порто започна да създава опасни моменти. Никога не трябва да спиш в Шампионската лига. Дори след мача в Порто усетих, че ще успеем. Човек винаги трябва да мисли положително. Опитвам се да проучвам внимателно всеки противник и за мен не е изненада, че Порто победи в първия мач. Те имат добър отбор, който просто не игра на своето ниво днес. Тиаго Алкантара направи великолепен мач. Неговата сила е в психологическата настройка. Само си представете – той не е играл в продължение на една година! И сега се върна в строя и действаше извън всякакви похвали. Не ме интересува с кого ще играем на полуфиналите. Ние ще се опитаме да демонстрираме максималните си възможности, независимо от това, кой ще бъде наш съперник – Реал, Барса, Атлетико, Ювентус или Монако”, коментира Гуардиола, цитиран от официалния сайт на УЕФА.