3. Пестелив Манчестър Сити спечели и реванша със Стяуа с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пестелив Манчестър Сити спечели и реванша със Стяуа с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джо Харт си каза "Чао" с феновете на "гражданите"

Манчестър Сити спечели и реванша срещу Стяуа в плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига.

„Гражданите” победиха с рутина своя съперник с 1:0 с попадение на Фабиан Делф и чакат жребия за групите, който ще бъде теглен утре. Общият резултат от двата мача е 6:0 в полза на възпитаниците на Пеп Гуардиола.

Интересен факт от срещата е, че бившият наставник на Барселона и Байерн Мюнхен заложи предимно на резервни футболисти и на младоци от школата.

Под рамката на вратата за гражданите застана Джо Харт, за който усилено се говори, че ще напусне „Етихад” и има голяма вероятност това да е бил един от последните мачове на английския национал за Сити.
Той бе посрещнат и изпратен с аплодисменти от феновете. В стартовия състав бе и Яя Туре, който сякаш също не попада в плановете на Пеп и също може да се раздели с клуба.

Въпреки сериозната преднина от първия мач домакините изиграха двубоя достатъчно сериозно.
Те създадоха няколко положения през първото полувреме, но не успяха да открият резултата. Това се случи чак в 56-ата минута, когато добра комбинация завърши с центриране на Хесус Навас и удар с глава на Делф за 1:0. След попадението Гуардиола направи няколко смени, Сити продължи да владее топката, а румънците да са достатъчно добре организирани, за да не допуснат втори гол.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито