3. Пет от пет за Англия по пътя към Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Пет от пет за Англия по пътя към Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Лингард вкара два гола при завръщането на тима на "Уембли" след загубения финал на Европейското

Англия спечели с 4:0 домакинството си на Андора от  група I на световните квалификации. Британците записаха пета победа от пет мача и са едноличен лидер с актив от 15 точки. Два гола отбеляза Джеси Лингард, по един добавиха Хари Кейн и Букайо Сака.

За англичаните това бе първи мач на “Уембли” след загубения финал на Европейското първенство. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт бе направил 11 промени в сравнение с мача срещу Унгария преди няколко дни. Титуляр бе и нападателят на Лийдс Патрик Бамфорд, който направи своя дебют за националния отбор на рождения си ден. Тимът няма загуба в световна квалификация след реконструкцията на “Уембли”, като статистиката им е 24 победи и 2 равенства.

Домакините не успяха да създадат много положения през първото полувреме и като цяло имаха проблеми да преодолеят сгъстената защита на съперника. Лингард бе най-активният на терена и именно той откри резултата в 18-ата минута. Малко по-късно красиво попадение на играча на Манчестър Юнайтед бе отменено поради засада.

В началото на втората част след страхотен удар на Рийс Джеймс топката се заби в гредата. След час игра Саутгейт пусна капитана Хари Кейн, Мейсън Маунт и Джак Грийлиш. Смените промениха играта на тима и отборът изглеждаше далеч по-опасен. Трите резерви бяха в основаната на втория гол за Англия. Грийлиш изведе Маунт, който бе фаулиран, а Кейн реализира отсъдената дузпа. Лингард отбеляза втория си гол в мача в 78-ата минута с много хубав удар с външен фалц. След това той центрира към Сака, който с глава направи резултата 4:0.
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1